×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Amsterdamā alkoholiķiem liek kopt parkus, viņiem izmaksājot alu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Amsterdamas dome pilsētas parku sakopšanai sākusi algot hroniskus alkoholiķus, kuriem par paveikto darbu nopērk alu, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

Projekts tiek sponsorēts no Nīderlandes valsts budžeta naudas, un tā idejas autors ir labdarības organizācija “Varavīksnes fonds”. Saskaņā ar to pie darba tiek likti dzērāji, kuri valsts galvaspilsētu parkos cēluši lielākās nekārtības. Viņiem jāstrādā trīs dienas nedēļā, no deviņiem rītā līdz pus četriem pēcpusdienā. Par vienu maiņu strādnieks nopelna desmit eiro, piecas alus pudeles un puspaciņu cigarešu. Algotie alkoholiķi darba laikā tiek sadalīti vairākās grupās, kurā katrā ir desmit cilveki. Darba uzraugi rūpīgi seko, vai strādnieki darba laikā neizdzer vairāk par viņiem atļautajām piecām alus pudelēm. Dienas sākumā alkoholiķu grupai tiek iedotas divas alus pudeles un kafija, pusdienās vēl divas pudelītes alus un silts ēdiens. Savukārt piekto pudeli viņiem piešķir dienas beigās.

“Mērķis ir nodarbināt šādus cilvēkus, likt viņiem kaut ko darīt, lai viņi vairs nerada problēmas,” sarunā ar ziņu aģentūru “AFP” stāstīja “Varavīksnes fonda” izpilddirektore Gerija Holtermane. “Šie alkoholiķi Amsterdamas parkos cēla lielas nekārtības – kāvās, trokšņoja, parkus piegružoja, izteica nepiedienīgas piezīmes sievietēm.”

Viens no pie darba pieliktajiem alkoholiķiem vārdā Frenks ziņu aģentūrai “AFP” sacīja: “Domāju, varu runāt ikviena šīs grupas locekļa vārdā – ja mums nedotu alu, mēs šeit nenāktu. Lai mēs varētu funkcionēt, mums ir vajadzīgs alkohols. Tāda nu ir tā hroniskā alkoholiķa problēma.” Vienlaikus 45 gadus vecais Frenks arī prātoja, ka šāda sistēma diezin vai viņu atradinās no alkohola. “Jā, mūsu dzeršana tagad notiek plānveidīgi, bet nedomāju, ka mēs dzeram mazāk. Dienas beigās mēs dodamies uz lielveikalu un nopelnītos desmit eiro pārvēršam alū,” nosmējās Frenks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+