×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Amsterdamā pārtiku piegādā ar velosipēdiem

Foto - Facebook/FoodlogicaFoto - Facebook/Foodlogica

Vietējo lauksaimnieku ražojumi pilsētniekiem tiek piegādāti videi draudzīgā veidā.

Nīderlandes galvaspilsēta Amsterdama jau izsenis tiek slavēta kā viena no zaļākajām un velosipēdistiem draudzīgākajām pilsētām pasaulē  ar attīstītu un sakārtotu  infrastruktūru velobraucējiem.

Tagad pilsētā, izmantojot elektriskos kravas velosipēdus, izveidota arī jauna videi draudzīga vietējo pārtikas produktu piegādes sistēma restorāniem, kafejnīcām un veikaliem.

Šā projekta mērķis bija būtiski samazināt izmešu daudzumu, kas rodas kravas automašīnām, piegādājot pārtikas produktus, skaidro idejas autori.

Amsterdamā, tāpat kā citviet Eiropā, pēdējos gados strauji pieaudzis pieprasījums pēc vietējo zemnieku ražotiem pārtikas produktiem. Tas pozitīvi ietekmējis gan vietējās lauksaimniecības attīstību, gan kopējo pašu ražotās produkcijas noietu, radot nepieciešamību attīstīt lauksaimnieku ražotās pārtikas piegādes infrastruktūru, vienlaikus nepalielinot piesārņojuma daudzumu pilsētā, kas rastos, ja vietējo lauksaimnieku produkciju piegādātu ar kravas automašīnām.

Vietējās varas iestādes šo jautājumu atrisinājušas, izveidojot vietējo lauksaimnieku ražotās pārtikas produktu piegādes servisu “Foodlogica”. Tas nodrošina pārtikas piegādi ar elektriskajiem kravas trīsriteņiem, kas turklāt ir aprīkoti ar saules bateriju paneļiem. Tādējādi vietējo lauksaimnieku ražojumi pilsētniekiem tiek piegādāti videi draudzīgā veidā, tādējādi nodrošinot samazinātu vides piesārņojumu ar izplūdes gāzēm no autotransporta un samazinot ceļa infrastruktūras slodzi.

Piegādes serviss “Foodlogica” darbojas lauksaimniecības projekta “Farming the City project” ietvaros, nodrošinot vietējo zemnieku produktu piegādi pilsētniekiem 100 kilometru rādiusā no Amsterdamas. Ar šiem specializētajiem velosipēdiem var pārvadāt līdz 300 kg smagas kravas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.2
Alūksne +12.9
Daugavpils +14.3
Saldus +13.7
Liepāja +13.9
Jelgava +14.5
Ventspils +12.8
Limbaži +13
Madona +13.3
Rēzekne +13.2
Draugiem Facebook Twitter Google+