×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Amsterdamas džeza zvaigznes Jūrmalā


ReklāmfotoReklāmfoto

"Grammy" balvas laureāts trompetists Rojs Hārgrovs.

Iemesls priecāties džeza mūzikas mīļotājiem – pirmoreiz Latvijā ierodas pasaulslavenā Amsterdamas “Concertgebouw” simfoniskā orķestra jaunākais brālis – džeza orķestris “Jazz Orchestra of the Concertgebouw”. 2. jūlijā izcilais džeza mūziķu sastāvs uzstāsies Dzintaru koncertzālē kopā ar “Grammy” balvas laureātu trompetistu Roju Hargrovu.

“Jazz Orchestra of the Concertgebouw” ir dibināts 1996. gadā un apvieno Nīderlandes 18 talantīgākos džezmeņus. Statistika vēsta, ka ik sezonu orķestris pulcē 35 000 klausītāju koncertos Eiropā, Dienvidamerikā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Āfrikā, Ķīnā un Japānā, tā repertuārā uzkrāti vairāk nekā astoņi simti skaņdarbu un aranžējumu. Par ansambļa augsto raudzi liecina kaut vai spožā solistu rinda, ar ko tas sadarbojies. Starp viņiem ir gan Čiks Korea, gan Dī Dī Bridžvotere, gan Džeimss Kārters un Ričards Galjano – sarakstu varētu turpināt ilgi.

2007. gadā orķestris izveidoja savu skaņu ierakstu firmu “JOC Records” un tūlīt pat ierakstīja savu pirmo disku. Kopš tā laika gandrīz ik gadu orķestris izdod jaunu albumu. Kopā ar holandiešu solistiem tas ieskaņo galvenokārt holandiešu džeza mūziku. Orķestra diski ir pieprasīti visā pasaulē. 2010. gadā bigbendam tika piešķirta “Edison Jazz & World” balva par albumu “Blues for the Date”.

“The Jazz Orchestra of the Concertgebouw sadarbojas arī ar jauniem māksliniekiem, atskaņojot gan klasiku, gan mūsdienu mūziku. Draudzības saites orķestri vieno ar tā “vecāko brāli” – simfonisko orķestri, kā arī ar vienu no pasaules lielākajiem džeza klubiem “Bimhuis Amsterdam” un ar Holandes televīziju un radio.

Orķestra vadītājs Henks Methērts ir gan diriģents, gan izcils komponists, gan aranžētājs, starp citu, uzstājies kopā arī ar Latvijā nesen koncertējušo Kendiju Dalferi. Mūziķis ir saņēmis Nīderlandes prestižāko džeza mūzikas “Bird Award” balvu, orķestra pianists Peters Bētss ir “Martial Solal” balvas laureāts, un ģitārists Martins van Itersons ir “Dutch Bird Award” balvas laureāts.

Rīgā orķestris koncertēs kopā ar solistu, trompetistu Roju Hargrovu. Mūziķis kopā ar afrokubiešu apvienību “Crisol” ir saņēmis “Grammy” balvu. R. Hargrovs ir viens no savas paaudzes spožākajiem džeza māksliniekiem un sen jau iemantojis zvaigznes statusu, taču aizvien cenšas iet neiemītus ceļus mūzikā. Būdams solists un uzstādamies ansambļa “The Roy Hargrove Quintet” sastāvā, viņš vada arī bigbendu “Roy Hargrove Big Band”, kas uzstājas uz prestižām pasaules džeza skatuvēm – viņi muzicējuši gan “Hollywood Bowl”, gan “Blue Note”. Šajā sezonā kā īpašais viesis viņš ir uzaicināts piedalīties “Jazz Orchestra of the Concertgebouw” vieskoncertos Eiropā. Pēc koncerta Jūrmalā Rojs Hargrovs uzstāsies Amsterdamā.

Varbūt noder


Koncerts 2. VII 19.00 Dzintaru koncertzālē.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 7 – 100.

Koncerta organizētājs – Hermaņa Brauna fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+