×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Amsterdamas lidosta daļēji evakuēta un viens vīrietis aizturēts drošības trauksmes dēļ

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Amsterdamas Shipholas starptautiskā lidosta otrdienas vakarā un trešdienas rītā tika daļēji evakuēta drošības trauksmes dēļ, kuras laikā tika aizturēts viens vīrietis.

Trauksme ilga aptuveni četras stundas un tika atcelta ap pulksten 1:30 (2:30 pēc Latvijas laika). Tās gaitā lidostā ieradās vairāki desmiti Nīderlandes militārās policijas darbinieku un lidosta tika pārmeklēta.

“Lidosta atkal ir pasludināta par drošu,” reportieriem paziņoja militārās policijas preses sekretārs Alfrēds Ellvangers.

Līdz trauksmes atcelšanai daļa lidostas bija norobežota un tās galvenajā zālē patrulēja militārās policijas pārstāvji ar automātiem un sejas maskām.

Trauksme sākās ap pulksten 21:30 (22:30 pēc Latvijas laika) pēc telefona zvana policijai par “aizdomīgu situāciju”. Aizturētā vīrieša bagāža tika pārmeklēta, bet sapieru vienība tajā neatrada neko bīstamu.

Trauksme neietekmēja avioreisus. Netika apturēta arī satiksme metro stacijā, kas savieno lidostu ar pārējo Nīderlandi.

Shipholas lidosta apmēram 16 kilometru attālumā no Amsterdamas centra ir viena no noslogotākajām lidostām Eiropā. To šķērso apmēram 50 miljoni pasažieru gadā.

Otrdienas vakarā Leidenas dzelzceļa stacijā netālu no Shipholas lidostas tika aizturēts viens cilvēks par “viltus trauksmes” sarīkošanu.

Pēc teroraktiem Parīzē un Briselē Nīderlandes valdība ir pastiprinājusi drošību lidostās un dzelzceļa stacijās, kā arī kontroli uz savas dienvidu robežas ar Beļģiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+