×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. janvāris, 2013
Drukāt

Analītiķi: valdībai jāturpina strukturālas reformas, par spīti pašvaldību vēlēšanām

Foto - LETAFoto - LETA

Valdībai 2013.gadā jāturpina veikt strukturālas reformas, par spīti pašvaldību vēlēšanu populismam, kā arī būtisks uzdevums būs sasniegt izvirzīto eiro ieviešanas mērķi, aģentūrai BNS atzina banku analītiķi.

“Swedbank” galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks aģentūrai BNS sacīja, ka valdībai ir jāsaglabā ilgtermiņa skats un jāturpina veikt strukturālas reformas, par spīti pašvaldību vēlēšanu populismam, bet, visticamāk, tā nebūs un vēlēšanas reformu progresu piebremzēs. “Pat ja tā, pēc vēlēšanām reformu izstrādei un ieviešanai ir jākļūst spējākai, un šīs pārmaiņas ir jāiestrādā 2014.gada budžeta. Jo reformas notiek tikai tad, kad notiek izmaiņas budžeta finansēšanas mehānismos,” viņš uzsvēra.

Kazāks arī piebilda, ka reformas veicamas tādās jomās kā augstākā izglītība, reģionālā reforma ar mērķi stiprināt jau spēcīgos reģionālos centrus, darbaspēka mobilitāte un pabalstu sistēma, nodokļu politika.

“SEB bankas” makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis aģentūrai BNS teica, ka valdībai pats būtiskākais uzdevums būs sasniegt izvirzīto eiro ieviešanas mērķi. Ne mazāk būtiski būs ievirzīt praktiskākā gultnē iesāktās reformas augstākajā izglītībā, veselības jomā, kā arī turpināt veicināt Latvijas uzņēmēju eksportspēju.

“Nordea Bank Finland” (“Nordea”) Latvijas filiāles vecākais ekonomists Andris Strazds aģentūrai BNS norādīja, ka valdībai, protams, jāstrādā pie tā, lai palīdzētu ekonomikai kļūt produktīvākai, jo tikai produktivitātes pieaugums ļaus pelnīt vairāk un palielināt ienākumus visiem.

“Protams, jāveic ieplānotās reformas izglītības jomā, tostarp profesionālajā izglītībā. Tāpat būtiski ir likvidēt nepilnības finanšu tirgū, kas ir mantojums no treknajiem gadiem, kad finanšu tirgū dominēja bankas, tostarp uzņemoties tādus riskus, kas attīstītā finanšu tirgū nebūtu banku lauciņā. Šeit būtiska loma būtu attīstības finanšu institūcijai, palīdzot papildināt pašu kapitālu uzņēmējiem, kuriem ir izaugsmes perspektīvas, bet kuri nespēj saņemt banku finansējumu nepietiekama pašu kapitāla dēļ. Latvijai ir ļoti slikti rādītāji tiesu sistēmas efektivitātes jomā, arī šeit nepieciešami būtiski uzlabojumi. Jāmazina birokrātija būvniecības jomā, beidzot pieņemot Būvniecības likumprojektu. Jāpieņem fiskālās disciplīnas likumprojekts,” klāstīja Strazds.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 2013.gada 1.jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+