×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Analizē “Malaysia Airlines” lidmašīnas notriekšanu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nīderlandes izmeklētāji izanalizējuši 17. jūlijā virs Ukrainas austrumdaļas notriektās lidsabiedrības “Malaysia Airlines” lidmašīnas melnās kastes un gaisa satiksmes kontroles dienesta rīcībā esošo informāciju, kā arī satelīta uzņēmumus un fotogrāfijas no lidmašīnas atlūzu nokrišanas vietas. Malaizijas aviokompānijas lidmašīna bija ceļā no Nīderlandes galvaspilsētas Amsterdamas uz Kualalumpuru Malaizijā, kad gaisa kuģi ar 298 cilvēkiem uz klāja notrieca, visticamāk, no Krievijas armijas zenītraķešu sistēmas “Buk” raidīta raķete. Domājams, ka lidmašīnu notrieca Ukrainas austrumos karojošie teroristi. Tiesa, raidsabiedrība BBC, atsaucoties uz vietējo iedzīvotāju sacīto, informē, ka zenītraķešu sistēmu “Buk” vadīja Krievijas armijas karavīri.

Kaut arī Nīderlandes izmeklētāju ziņojumā nav tieši norādīts, ka lidmašīna tika notriekta ar raķeti, tajā izslēgts jebkāds cits variants, secina BBC. Eksperti konstatējuši, ka nav pierādījumu, ka lidmašīna būtu avarējusi cilvēka kļūdas vai tehnisku traucējumu dēļ. Arī saziņa ar gaisa satiksmes kontrolieriem turpinājusies, līdz “pēkšņi pārtrūkusi”. Tā vietā ziņojumā tiek runāts par “lielā ātrumā” lidojošiem objektiem, kas “ietriecās lidmašīnā no ārpuses”, to saraujot gabalos. Tas atbilst tam, kā darbojas no zenītraķešu sistēmas “Buk” izšautas raķetes. Proti, tās neietriecas tieši mērķī, bet uzsprāgst brīdi pirms saskares ar to, pārvēršoties neskaitāmās šķembās, lai radītu pēc iespējas lielāku postu. “Šrapneļi trāpīja galvenokārt lidmašīnas priekšējā daļā,” uzskata nīderlandiešu izmeklētāji, kuri arī pauž “stingru pārliecību”, ka raķete tika izšauta no Ukrainas austrumiem vai Krievijas rietumiem, raksta ASV laikraksts “The New York Times”.

Tiesa, Nīderlandes izmeklētāju vakar publicētajā ziņojumā nav atbildēts uz jautājumu, kurš izšāva raķeti. Britu raidsabiedrības BBC apskatnieks Ričards Vestkots norāda, ka eksperti raķetes izšaušanas vietu varētu noteikt, izanalizējot gan radaru fiksēto informāciju, gan pierādījumus notikuma vietā. Taču karadarbības dēļ izmeklētājiem bijusi ierobežota piekļuve traģēdijas vietai netālu no Torezas pilsētas. Ņemot vērā, ka atlūzu nokrišanas vieta tā arī nav apsargāta, pastāv liela iespēja, ka tur esošie pierādījumi jau ir sabojāti.

Vairāki raidsabiedrības BBC aptaujātie vietējie iedzīvotāji norādījuši, ka ze­ntīraķešu sistēmu “Buk” Ukrainas austrumos kontrolēja Krievijas armijas karavīri. “Mēs redzējām, kā “Buk” sistēma tika izcelta. Kad “Buk” tika iedarbināta, tā piedūmoja visu pilsētas laukumu,” sacījis kāds iedzīvotājs Sņežnojē, kur šī sistēma 17. jūlijā tika manīta ap pusdiviem dienā pēc vietējā laika. “Atšķirībā no nemierniekiem šie karavīri bija disciplinēti. Viņiem nebija arī Ukrainas armijas uniformas. Viņiem bija izteikts krievu akcents. Viņi burtu “g” izrunā citādi nekā mēs,” stāstīja vietējais iedzīvotājs. Šo stāstu apstiprināja arī divi citi iedzīvotāji.

Kremlis gan noraidījis faktus, kas liecina par Ukrainas austrumos karojošajiem Krievijas karavīriem. Ukrainas amatpersonas izteikušās, ka valsts austrumos karo vairāki tūkstoši Krievijas armijas karavīru. Mēneša sākumā Ukrainas Aizsardzības ministrijas pārstāvis paziņoja, ka kaujās Ukrainā dzīvību zaudējuši vismaz divi tūkstoši Krievijas armijas karavīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jauni murgi par pagajuso laiku.Viena tantina ta tirgu esot stastijusi …………

Draugiem Facebook Twitter Google+