×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. marts, 2013
Drukāt

Ančāns deputātus lūdz pārtraukt nozieguma turpināšanu pret Ķemeru sanatoriju

Foto-LETAFoto-LETA

Jūrmalas domes deputāts Ilmārs Ančāns (“Mūsu zeme”) vērsies pie Saeimas deputātiem ar lūgumu “veikt attiecīgas darbības, lai pārtrauktu nozieguma turpināšanu saistībā ar Ķemeru sanatoriju”.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā iesniegumā Ančāns lūdz deputātus izmantot savas tiesības un veikt darbības, lai pārtrauktu valsts nozieguma turpināšanu saistībā ar Ķemeru sanatoriju. Tāpat viņš lūdz parlamentāriešus vērsties valdībā un lūgt otrreiz skatīt jautājumu par Ķemeru sanatorijas pārņemšanu valsts īpašumā, līdz ar to atcelt paredzēto izsoli un vērsties prokuratūrā, lai sauktu pie atbildības vainīgās amatpersonas.

Ančāns jau janvārī vērsās Ģenerālprokuratūrā, taču tā nolēma nesākt izmeklēšanu par valstij nodarītiem zaudējumiem saistībā ar sanatoriju “Ķemeri”.

Ančāns lūdza ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru apturēt sanatorijas “Ķemeri” izsoli un sākt izmeklēšanu par valstij, iespējams, nodarītiem zaudējumiem. Iesniegumā tika pausts viedoklis, ka 1998.gadā Privatizācijas aģentūras rīkotajā izsolē valsts uzņēmumu sanatoriju ”Ķemeri” iegādājās kompānija “Ominasis Italia S.R.L.”, bet Valsts kontrole tajā pašā gadā atzinusi, ka valsts uzņēmumam “Ķemeri” privatizācijai nav likumīga pamata, jo privatizācijas objektam nav nostiprinātās valsts īpašuma tiesības. Par to informēts toreizējais ģenerālprokurors Jānis Skrastiņš un Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Ančānam radušies vairāki jautājumi, proti, kā varēja piekrist, ka Privatizācijas aģentūra atdod sanatoriju minētajai kompānijai ar nosacījumu, ka piecos gados tajā jāiegulda10 miljoni latu, ja “Ominasis Italia S.R.L.” bankas kontā Itālijā bijuši tikai 6700 lati. Ančāns arī nesaprotot, kā varēja atzīt privatizāciju par pabeigtu, ja netika izpildīti galvenie privatizācijas nosacījumi – piecos gados ieguldīt 10 miljonus latu un pēc ēkas remonta nodrošināt iepriekšējo funkciju piecus gadus.

Ģenerālprokuratūra norādīja, ka deputāts ar iesniegumu par iespējamu nelikumīgu sanatorijas privatizāciju vērsies jau 1999.gadā. Toreiz prokuratūrā veikta pārbaude un Ančānam ir sniegta izskaidrojoša atbilde. Neskatoties uz to, prokuratūrā arī vēlāk izskatot citu personu iesniegumus ir vairākkārtīgi vērtējusi sanatorijas privatizāciju. Prokuratūra arī norādīja, ka Ančāna pērnā gada nogalē nosūtītais iesniegums nesatur nekādus jaunus pierādījumus par iespējamu noziedzīgu rīcību, veicot privatizāciju.

Saistībā ar Ančāna lūgumu apturēt sanatorijas izsoli prokuratūra norādīja, ka no prokuratūras rīcībā esošās informācijas izriet, ka SIA “Ominasis Latvia” kreditori savu aizskarto civilo tiesību aizsardzībai ir vērsušies tiesā, ar ko saistībā tiesas nolēmumu piespiedu izpildei ir izsniegti vairāki izpildu raksti.

Ķemeru sanatorijas kompleksu mēģinās pārdot izsolē aprīlī, nosakot sākumcenu 3,7 miljonu latu apmērā. Tikmēr 1.martā Jūrmalas pilsētas tiesa pasludināja Ķemeru sanatorijas investora SIA “Ominasis Latvia” maksātnespēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+