×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Ances pagastā apmaldās sēņotāja, VUGD atgādina par pareizu rīcību

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Glābēji ceturtdien devās uz Ventspils novada Ances pagastu, kur mežā bija apmaldījusies sēņotāja. Palīdzība bija nepieciešama apmēram 67 gadus vecai sievietei, kura pašas spēkiem nevarēja izkļūt no meža.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji sazinājās ar sievieti, lai precizētu ceļu, pa kuru sēņotāja ir devusies mežā, kas palīdzētu noskaidrot tās iespējamo atrašanās vietu. Uzturot sarunu ar sievieti pa telefonu un izmantojot automašīnas sirēnas, sieviete tika atrasta.

VUGD atkārtoti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem – nedoties mežā vienatnē un pirms došanās noteikti informēt piederīgos par to, uz kurieni dodaties un, kad būsiet atpakaļ, lai gadījumā, ja apmaldāties vai atgadījusies kāda cita neparedzēta situācija, piederīgie zinātu, kur meklēt. Vēlams arī nedoties dziļi mežā vai purvā, ja persona tajā slikti orientējas.

Tāpat vēlams būtu ņemt līdzi pienācīgi uzlādētu mobilo tālruni. Savukārt, ja pastaigās pa mežu dodas gados vecāki vai hroniski slimi cilvēki, vajadzētu līdz paņemt ikdienā lietojamos medikamentus, gadījumam, ja pastaiga ieilgst.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+