×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Anda Eibele: “ Mums bija individuāli spēcīgākas līderes”

eib

Otro reizi Latvijas basketbola vēsturē Cēsu kluba prezidentam Krišjānim Kļaviņam izdevies piepildīt savas ambīcijas un sagādāt Cēsīm Latvijas čempionu titulu. Pārpildītās un līdzi dzīvojošās Cēsu tribīnes ir pratušas šos svētkus novērtēt.

Sezonu abas komandas sāka mainītās lomās. Finansiāli mazspējīgākas kā iepriekšējās sezonās un bez dalības Eirolīgā, “TTT Rīga” tomēr bija favorītes. Vēl nesatricināmākas rīdzinieču pozīcijas izskatījās, kad komandu papildināja Gunta Baško-Melnbārde un Sabīne Niedola. Tiesa, abas līdz labāka darba piedāvājuma atrašanai. Tikmēr Cēsis Ilzes Oses-Hlebovickas vadībā spēļu ritmā veidoja komandu un aplēsa spēku samērus. Otrās varam būt, kādēļ neskatīties augstāk? Apmēram tā pirms gadu mija domāja arī Kļaviņš, kad no rīdzinieču pēcpuses izsita diezgan drošu beņķi. Proti, pārpirka (kuluāros runā – par vismaz divreiz lielāku algu kā solīja Rīgā) “TTT Rīga” rindās no ārzemēm mājās atbraukušo Latvijas izlases saspēles vadītāju Andu Eibeli. Viņas vērtību abas komandas apzināja jau janvārī, kad cēsnieces tieši pateicoties Eibeles lieliskai spēlei sagādāja rīdziniecēm pirmo zaudējumu sezonā. Tomēr, lai gan gados jaunas, rīdzinieces bija spraunas pretinieces ne tikai Cēsīm, bet arī Baltijas labākajām komandām. Neripa trenera roka, spēles organizācija, jaunības azarts, talants – tas viss kopā deva ļoti nepiekāpīgu komandu. Pilnā mērā finālā to izbaudīja arī cēsnieces. Lai zelts būtu puslīdz drošs, uz Cēsim tika atvestas divas ārzemnieces. Trāpīts tika gandrīz desmitniekā – Kimberlija Batlere kļuva par fināla vērtīgāko spēlētāju. Neatsverama bija Nikešas Seilsas pieredze, turklāt ar vēl svaigiem spēkiem viņa izšķīra pirmās cīņas iznākumu. Meistarība kopā ar organizētu spēli un joprojām izsalkušu pašmāju spēlētāju motivāciju Cēsīm atnesa zelta medaļas. Savādāk nemaz nevarēja būt – šī TTT modeļa īstais laiks ir tuvā nākotnē. Ja pretinieces nebija gatavas vai kaut ko gribēja izdarīt ar pus spēku, tā tūdaļ dabūja punus. Gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. “TTT Rīga” uzvara otrajā spēlē un cīņasspars pārējās gādāja par intrigu visas sērijas garumā. Sērijas, kurā ieguvējas ir abas komandas – Cēsīm tika zelts, jaunajām rīdziniecēm neatsverama pieredze cīņā pret spēcīgāku pretinieku.

“Paldies meitenēm, kas no paša sākuma maziem maziem solīšiem, maziem ķieģelīšiem būvēja šo ceļu uz čempionu titulu. Galvenais, ka izdevās pārliecināt pašām sevi, ka esam labākās, ka varam cīnīties. To pierādījām jau regulārajā sezonā, kad uzvarējām TTT. Ar leģionāru papildinājumu ieguvām vēl vairāk šo spēku un pārliecību. Vienīgais, kas vēl nebija izdevies – uzvarēt savu skatītāju priekšā. Un arī to izdarījām! Sajūtas super. Man ir bijuši čempiones tituli kā spēlētājai Polijā, ir bijuši Latvijā, bet kā trenerei – kaut kas jauns. Turklāt tas izdevies tik ātri!,” gandarīta par savu pirmo titulu un paveikto darbi ir Cēsu komandas trenere Ilze Ose-Hlebovicka.

“Mums bija individuāli spēcīgas līderes, kas kopā ar labu aizsardzību izškīra sērija iznākumu. Seilsa, Batlere, Agnija Reke, šodien arī Santa Dreimane – katrā spēlē cita. Nospēlējām daudzveidīgāk, lai gan viegli nebija. Zinu treneri Neripu, zinu TTT – tā ir komanda, kas nekad nepadosies. Viņām pagaidām pietrūkst pieredze, bet ir labs treneris un viss vēl priekšā.”, sēriju komentēja Anda Eibele.

“Vov! Tādas ir manas sajūtas! Vērtīgākās spēlētājas tituls man bijis kaut kad koledžu laikā. Sen. Tādēļ dubults prieks, ka izdevās nospēlēt pašai, ka ātri izdevās iekļauties komandā. Jā, tieši komanda bija tas galvenais faktors, kādēļ zelts tagad ir Cēsīs. Bez partnerēm man nebūtu šī balva un šīs medaļas ir liela kopīga darba rezultāts. Lieliskas emocijas sagādāja arī skatītāji. Jā, mēs te esam ļoti maz trenējušās, bet šodien tā tiešām bija mūsu mājas spēle. Paldies!,” priekā par izcīnīto titulu un iespēju Latvijā atgūt sportisko formu staroja Kimberlija Batlere. Vēl pērn viņa cīnījās ierakumu otrā pusē, TTT komandā. Vai bijušās komandas biedrenes pārsteidza? K. Batlere: “Teikšu godīgi – nē. Šīs spēlētājas zinu no iepriekšējās sezonas un viņas ir tiešām ļoti talantīgas. Tagad – par vēl vienu gadu, par vienu šādu finālu pieredzējušākas. Viņas ir cīnītājas un to pierādīja arī šajā sērijā. TTT komanda man ir īpaša un tādēļ prieks arī par viņu spēli. Bet šovakar ir mūsu diena, mūsu zelts!”

Par četrkārtējām Latvijas čempionēm kļuva Anda Eibele un Santa Dreimane, par divkārtēju Inese Bundule, pirmo reizi – Kimberlija Batlere, Liene Bernsone, Sabīne Egle, Renāte Gasiņa, Anete Horelika, Ilze Jākobsone, Zane Lapsiņa, Marta Miščenko, Agnija Reke, Nikeša Seilsa, Linda Vilde, Zane Zeltiņa, kā arī galvenā trenere Ilze Ose-Hlebovicka un treneris Uldis Švēde.

Par LSBL čempiionāta bronzas medalu ieguvējām kļuva Aivara Vīnberga trenētā “RTU/Merks” komanda, kura otrajā bronzas fināla spēlē ar 67:45 (29:28, Audere 18+14AB; Alilujeva 13) un sērijā ar 2-0 apspēlēja “Liepājas papīru”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+