×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Anda Līce: Kāpēc latviešiem jāmācās no gliemežiem (8)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Apgalvojums “velkas kā gliemezis” ir pareizs tikai daļēji. Ja tie kaut kur grib nokļūt, tad izdara to apbrīnojami ātri. Dzirdu, ka tagad topot valsts drošības koncepcija. Vai tad tai nebija jābūt vismaz lielās līnijās jau gatavai? Dzirdu arī, ka Krievija meklēšot vājākos punktus Latvijā. Kas šodien ir mūsu stiprie punkti? Es neko nesaprotu no militārajām lietām, tomēr to, vai ir man drošības sajūta, dzīvojot savā valstī, vai nav, gan varu pateikt. Tiem, kas tikai tagad taisās pētīt, kāpēc cilvēki brauc projām no Latvijas, valsts drošībai daudz vairāk nāktu par labu, ja viņi papētītu, kāpēc daudzi tomēr nav aizbraukuši un netaisās braukt projām.

Augstie ierēdņi smaidot teic, ka mums nekas nedraud. Diemžēl lielai sabiedrības daļai ir visai miglains priekšstats par to, kas ar ko un par ko kuru brīdi pasaulē karo. Piemēram, LTV1 24. februārī bez komentāriem rādīja dokumentālo filmu “Haleba: piezīmes no tumsas”. Filmā ir šausmīgi skati, cilvēku izmisums, pašaizliedzība, bet pirms filmas nav nekādu paskaidrojumu, kāpēc tas viss ir sācies un kas īsti notiek tagad. Visiem kariem ir sava priekšvēsture, politiķiem un dažādiem ekspertiem nevajadzētu augstprātīgi aprobežoties ar to, ka viņi kaut ko izprot. Šāda attieksme veido neuzticību un plaisu starp viņiem un sabiedrību.

Cilvēki grib saprast, kas notiek. Jā, mums trūkst naudas daudz kam, pētniecisko žurnālistiku ieskaitot, tomēr ir situācijas, kad ir izlēmīgi jāpārskata prioritātes. Un atkal (jau kuru reizi!) Igaunija un Lietuva rīkojas, kamēr mēs tikai grozām galvu te uz vienu, te otru pusi. Varbūt tāpēc Latvijai uzticēja prezidējošās valsts lomu, lai mūs kaut cik sapurinātu? Izskatās, mums tomēr vajadzīgas stiprākas dunkas. Nu, labi, mums nav tanku, bet kas traucē nodrošināt, lai visā Latgalē būtu pieejama valsts televīzija un radio?

Ir svarīgi, ko par Krievijas agresiju saka, piemēram, tādi Krievijas cilvēki kā režisors Andrejs Končalovskis, bijušais PSRS militārā izlūkdienesta darbinieks un rakstnieks Viktors Suvorovs, žurnālists Vladimirs Pozners un nu jau diemžēl nelaiķis Boriss Ņemcovs. Pārmaiņas Krievijā tāpat kā jebkurā valstī iespējamas tikai no iekšienes. Vai tā saucamās plašās masas apzinās, kādas pārmaiņas pēdējā laikā notiek mūsu valsts iekšienē?

Ir jāmācās no gliemežiem, kuri tādā ziemā kā šī neguļ. Mūsu nacionālajam raksturam piemīt dažas viņu iezīmes. Ja kaut ko labi apdomājam un sākam īstajā brīdī, tas izdodas. Mēs esam varējuši un varam daudz, ir tikai jātiek vaļā no mazvērtības kompleksa, uz ko, starp citu, 2008. gadā, viesojoties Latvijā, mūs visus aicināja Boriss Ņemcovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Šorīt pa televīziju `Aboltiņas kundze ( kura valstī atbild par dros’ību) uz ģenerāļa Penča jautājumu par operatīvu un efektīvu sakaru salāgošanu starp spēka struktūrām un drošības struktūrām pēc 24(!) gadiem sacīja , ka MĒĢINĀM SAVIETOT!!!! GRANDIOZS ANALFABĒTISMS, NEPRASME ORGANIZĒT VALSTS DROŠĪBU. Ārprātīga demagoģiska vārdu straume! Darbs==== NULLE! O! Te nevar būt runas par pārteikšanos. Šajā drošības jautājumā augstākai amatpersonai ir jābūt nelokāmai, precīzai , zināmai atbildei!, Bet ir ===o!

 2. “Par dziedāšanu būs jāmaksā.” Knuts Skujenieks (LVportalsLV)
  Kas maksā vairs nespēj un/vai nevēlas – tas balso “ar kājām”:
  ” Pēdējo 14 gadu laikā Latviju pametuši 238 000 cilvēku, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) apkopotie dati. Kopumā no 2000. līdz 2014.gadam iedzīvotāju skaits valstī sarucis par 16%.” BNS, 2015. gada 4. martā.

 3. daži no valdības jau rīkojas kā gliemeži, pēc vajadzības maina orientāciju!
  par bitēm arī interesanti, tai čigānei maz ir saprašana par izmaksām, kaut vai svariem. Bet tā jau nav viņas nauda ko tērē tā tāda nevienam nepiederoša kuru var pa labi un pa kreisi kaisīt!
  Piedodiet, es kā nabags uz to lietu skatos, jo ēdu margarīnu, kaut sviests man būtu veselīgāk.

 4. Problēma ir pavisam cita – pateicoties mūsu amerikanizētajai preses teorijai “laba ziņa = slikta ziņa” un “slikta ziņa = laba ziņa”, ko savulaik Latvijā cītīgi ievazāja Streipa kungs un viņam līdzīgi domājošie, radot tabloīdus un tiem līdzīgos izdevumus, kuri raksta būtību mēģina izteikt bildē un virsrakstā, neiedziļinoties būtībā, – te nu ir sekas. Pārsātināta informatīva telpa – vardarbība, karš, krīzes, negācijas, negācijas, negācijas… gandrīz nekādas analīzes, ja vien ar to nesaprot lapppusēm garus pievāvuļotus tekstus plus dažus vārgus citātus, ko izspiedušas mūžam izteikties gatavās “pietuvinātās personas”, kas tiek pasniegtas par ekspertiem. Un tā skaitās analītika. Tad nav jābrīnās, ka tauta saldi dus Saulcerītes miegā, un nav pat neviena Antiņa, kurš kaut vai mēģinātu pamodināt. Antiņi ir beigušies, vēl nesākušies, palicis vien otrais un pirais tēvadēls, kam savs vēders tuvāks.

 5. arī pieminētais Suvorovs jau sen citā saulē…. bet tagad slavenā seimas deputate ČIGANE ŠODIEN IEROSINA UZ SEIMAS JUMTA NOVIETOT BIŠU STROPUS AR INERNETKAMERĀM LAI ŠAI lATVIJAS VALDĪŠANAS ATLIKUŠĀ LAIKĀ TIEKAS INTRESEJAS PARR SEIMAS DARBU SKATĪTOS BIŠU DARBOŠANIS TUR /JA TĀS TUR LIDOS / NEVIS KO DARA MŪSU 100 SEIMAS DEPUTĀTI …VAI TAS NAV ABSURDS PAR MŪSU SEIMU UN DEPUTATIEM -TIEM PAT NAV KP PARĀDĪT CITIEM KO DARA ,NU TAD KAU BŪTU RĀDUJUŠI TOS PA”SUS SUŅU LIKUMUS UN CITAS…..

 6. mentalitāte,Latvieši esam izcili d…līdēji

 7. Labāk šajā pavasarī gatavosimies vispasaules praidam ,kas notiks Rīgā! Aizmirsīsim par visām katastrofālām nebūšanām,kas uzklājušās biezā slānī un pilnībā apbērušas mūsu stipros punktus.

 8. Dainis Īvāns: Baltijas ceļš ir izdzēsis latviešu mazvērtības kompleksus (Lsm.lv,15.08.2014)

Draugiem Facebook Twitter Google+