×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
24. jūlijs, 2017
Drukāt

Čakšas mazulis, ūdeņraža trolejbusi, dzērājstatistika. “LA” nedēļas notikumu apskats (4)

1. Cilvēks. Andas Čakšas mazulis satrauc premjeru

1no5
Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Beidzot valdībai ir kāda patīkama ziņa – veselības ministre Anda Čakša gaida mazuli, kuram jānāk pasaulē janvārī. Bet ne visai patīkama, kā nojaušams, tā ir Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, kurš sākotnēji bija tā apmulsis no šīs Latvijā unikālās situācijas, ka nevarēja parunāt. Tā arī “Latvijas Avīzes” jautājums palika bez atbildes.

Ministre viņam solījusi varonīgi strādāt līdz galam, jo jūtoties labi, tomēr, kad mazulis būs piedzimis, Čakša uzreiz neskries uz darbu un kādam viņa būs jāaizvieto. Ņemot vērā milzīgās veselības aprūpes problēmas, Kučinskim tā būtu pārāk smaga nasta, tāpat kā citiem ministriem.

Ja nu vienīgi uz laiku to varētu uzņemties ministrijas parlamentārais sekretārs vai vēl labāk – zaļzemniece Aija Barča, kura gadiem Saeimā strādājusi ar medicīnas problemātiku. Savukārt, ja Čakša nolems mājās padzīvot līdz nākamās Saeimas vēlēšanām, tad gan ir skaidrs, ka ministres portfelis viņai netiks atdots automātiski. Šis ir politisks amats, uz kuru neattiecas darba likumdošanā noteiktais dekrēta atvaļinājums ar atgriešanās iespējām iepriekšējā darba vietā. Mainoties valdībai, Čakša atkārtoti varēs sēdēt ministres krēslā tikai tad, ja Zaļo un zemnieku savienība joprojām būs koalīcijā un viņu virzīs atkārtoti.

Kučinskis ir tik apmulsis no unikālās situācijas, ka meklēs padomu nevis pie savas juridiskās padomnieces, bet gan Igaunijā un Dānijā, kur arī ministres dzemdējušas bērnus.

Interesanti, kā rīkosies ģimenes ārsti pēc aizvadītajā nedēļā gaismā nākušā fakta – vai turpinās satraukt ministri un reizē arī viņas atvasi, vai gluži pretēji – iepriecinās Čakšu ar paziņojumu par streika izbeigšanu?

  1. Cilvēks. Andas Čakšas mazulis satrauc premjeru
  2. Noslēpums. Tīrā māksla vai Krievijas "maigā vara"?
  3. Darījums. Junkera pirmā investīcija – ūdeņraža trolejbusiem
  4. Spānijas premjera misēklis
  5. Noslēpums. "Pālī" astoņas reizes vairāk

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. EU deputates Griguli un Ždanoku apstākļi arī padarīja grūtas.

  2. ak, ja kučinskis varētu kļūt grūts, bet nespīd tā laime, jāčammā vien tālāk

  3. Čakšas politmazulis!

  4. Diez vai tā amata dēļ ir vērts riskēt ar nākamā cilvēciņa veselību,jo stress un psiholoģiskā pārslodze ir neizbēgami.

Draugiem Facebook Twitter Google+