×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Andra Buļa monoizrāde atklāj jaunu mākslas telpu


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā tiks atklāta jauna mākslas telpa “64 krēsli”, kurā jau šoruden notiks virkne teātra izrāžu un akustisko koncertu. Jauno mākslas telpu 4. oktobrī atklās neatkarīgā aktiera Andra Buļa jaunā monoizrāde “Face Book. Post Scriptum”. Izrāde ir režisores Gaļinas Poļiščukas atgriešanās Latvijas teātrī pēc ilgākas prombūtnes. 


 

Mākslas telpa “64 krēsli” ir producenta Jura Millera jauns privātas iniciatīvas projekts, kas tiek īstenots Rīgā, Marijas ielā 20, – kādreizējā komunālā dzīvokļa telpās piektajā stāvā. Mākslas telpa, kā to norāda nosaukums, vienlaikus spēs uzņemt 64 apmeklētājus.

Aktieris Andris Bulis stāsta, ka azerbaidžāņu dramaturģes Nargizas Baghiradzes darbs “Face Book. Post Scriptum” ir ļoti interesants un mūsdienīgs materiāls, kas stāsta par cilvēku dzīvi virtuālajā pasaulē, kurā mēs slēpjamies aiz “avatāriem” un iedomu realitātes. Luga tiekot iestudēta arī Vācijā un Igaunijā, kā arī Azerbaidžānā. Latvijas iestudējuma režisore būs G. Poļiščuka, taču Latvijas aktualitātēm tekstu piemērojis pats aktieris, kurš ir arī vairāku dzejas krājumu autors. Kā liecina informācija biļešu tirdzniecības vietās – interese par jauno izrādi ir liela, jo pirmās izrādes jau izpārdotas.

“Izrādes tapšanas laikā analizēju tos sociālo tīklu lietotājus, kas seko man vai Poļiščukai, un tādējādi sanāk, ka šie sociālo tīklu lietotāji savā ziņā ir izrādes autori,” stāsta Bulis. Viņš izrādē iejutīsies Tomasa Bertāna lomā.

“Izrādē mēģināšu izprast, kurā brīdī mēs kļūstam atkarīgi no sociālajiem tīkliem,” stāsta aktieris. Bulis piebilst, kopš sācis sociālajos tīklos popularizēt topošo izrādi, daudzi jaunākās paaudzes ļaudis izrādījuši interesi un vēlmi palīdzēt. “Līdz šim pat nezināju, ka teātra, mākslas un sociālo tīklu savienojumam ir tāds spēks!”

Kā zināms, šī nav pirmā Buļa sadarbība ar G. Poļiščuku – jau

“Teātra observatorijas” pastāvēšanas laikā abu kopdarbā tapa monoizrāde “Lidojums”, kas būšot skatāma arī mākslas telpā “64 krēsli”.

Producenta J. Millera veidotā mākslas telpa kļūst par kādreizējās G. Poļiščukas “Teātra observatorijas” mantinieci. Piemēram, 25. novembrī šajās telpās būs skatāma izrādes “Mēs” atjaunotā versija, piedaloties Agnesei Zeltiņai, kura dzīvojusi un strādājusi ārzemēs, taču pēc režisores G. Poļiščukas uzaicinājuma šoziem strādās Latvijā, Andrim Bulim, Rihardam Leperam un citiem aktieriem. Decembrī mākslas telpā “64” krēsli” gaidāma arī jauna Agneses Zeltiņas monoizrāde, par kuru plašāka informācija tiks sniegta tuvāko nedēļu laikā.

Paredzams, ka nākamajā pusgadā pirmizrādes piedzīvos arī citi iestudējumi, tostarp arī G. Poļiščukas režijā. Jaunajā mākslas telpā būs klausāmi arī dažādi koncerti – 18. oktobrī tur uzstāsies Martin Confused ar savu akustisko koncertu, brāļi Ziemeļi aicinās uz Ziemassvētku koncertu “Uzsniga sniedziņš balts”, bet Niks Matvejevs prezentēs koncertprogrammu “Vēstules Dievam”, savukārt vismazākie skatītāji tiks gaidīti uz Ineses Zanderes un Valda Zilvera muzikālo izrādi “Ziemassvētki Kaķīša dzirnavās” ar aktieri Jāni Skani galvenajā lomā.

 

VARBŪT NODER

Izrādes “Face Book. Post Scriptum”: 4. X 19.00; 5. X 14.00; 5. X 19.00; 6. X 18.00; 7., 11., 18., 19. X 19.00; 21. XI 19.00.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+