Kultūra
Teātris un kino

Andra Gaujas filmai tapis piecstāvu paviljons; nākamgad plānots vēl viens 0

Timura Subhankulova foto

Režisors Andris Gauja ar radošo komandu uzsācis attiecību trillera “Nekas mūs neapturēs” uzņemšanu, un pirmais filmēšanas periods notiek grandiozās dekorācijās, kuras radījis mākslinieks Jurģis Krāsons, vēsta izpildproducente Linda Pūle.

Īpaši filmas vajadzībām Rīgā, Andrejsalā, izbūvēts piecstāvu filmēšanas paviljons, kurš “darbosies” tikai 12 filmēšanas dienas. Kad šis periods būs noslēdzies, dekorācijas tiks pilnībā demontētas un vēlāk izbaudāmas vienīgi filmas kadros, pauda Linda Pūle.

Režisora Andra Gaujas otrā pilnmetrāžas spēlfilma “Nekas mūs neapturēs” ir stāsts par spēcīgu un harizmātisku personību – mūzikas producentu Ralfu Dambergu (Andris Keišs), kurš sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu un mīļāko sadzīvot vienā īpašumā, kur turklāt vēl mīt viņa nepilngadīgā meita. Kopā ar Andri Keišu filmā spēlēs Kristīne Nevarauska, Elza Gauja un Dārta Stepanova. Grandiozais paviljons tapis, lai imitētu vējdzirnavu interjeru, kas šī stāsta ietvaros ir pārveidots par ambiciozu mūzikas ierakstu studiju.

“Tā ir filma par maskulīnisma krīzi,” skaidro filmas režisors un scenārija autors Andris Gauja. “Ārēji mūsu stāsta galveno varoni raksturo stipra dūre un skarbi vārdi – viņš vēlas šo dzīvi dzīvot pēc saviem noteikumiem. Bet iekšēji tas ir trausls cilvēks, kuram pietrūkst mīlestības un kurš nespēj uzņemties atbildību.”

Filmas radošā komanda (režisors Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Jurģis Krāsons, tērpu māksliniece Līga Krāsone un citi) sev izvirzījusi ambiciozus mērķus: līdz pēdējai detaļai izstrādāts stāsts un aktierspēle, dzelžainas kadra kompozīcijas (filmai piemeklēta pašas augstākās klases optika, kāda šobrīd pasaulē vispār pieejama), eksperimentāli tērpi, un tas viss rūpīgi piemeklētā lokācijā – leģendārajās Drabešu vējdzirnavās (tur 1966. gadā filmēts kinodarbs “Purva bridējs”, 1970. gadā – leģendārie “Vella kalpi”, 1981. gadā – Jāņa Streiča meistardarbs “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un citas klasikas filmas), kuru pakājē Jurģis Krāsons nākamgad būvēs vēl vienu kinopaviljonu – mūsdienīgu stiklotu dzīvojamo māju.

Studijas “Riverbed” producētās filmas “Nekas mūs neapturēs” plānotais kopējais budžets ir 700 000 eiro, 2017. gada Nacionālā Kino centra filmu ražošanas konkursa ietvaros projekts jau saņēmis EUR 280 000. Plānots, ka filma uz lielajiem ekrāniem nonāks 2019. gada sākumā. Jau tagad, filmēšanas sākumā, filmas projektu ir atlasījis Tallinas Starptautiskais kinofestivāls Melnās naktis / Black Nights un iekļāvis topošo projektu programmā “Works in Progress”. 30. novembrī režisors un producents Andris Gauja topošo filmu prezentēs starptautiskās kinoindustrijas pārstāvjiem.

Režisors Andris Gauja līdz šim uzņēmis trīs dokumentālās filmas, no kurām vislielāko skatītāju ievērību gan Latvijā, gan starptautiskās auditorijās izpelnījās sarežģīto un gandrīz krimināli sodāmo attiecību stāsts “Ģimenes lietas” (2010).

Galerijas nosaukums

LA.lv