×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Andra Manfelde nevēlas tikt minēta kā mūzikla par Cukuru libreta autore (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Tā kā Herberts Cukurs ir ne vien vēsturisks personāžs, bet arī cilvēks ar smagu likteni, Andra Manfelde nevēlas tikt minēta kā mūzikla “Cukurs. Herberts Cukurs” libreta autore, aģentūrai LETA stāstīja rakstniece, piebilstot, ka mūziklam tapušos dziesmu tekstus viņa izmantot neļaus.

“Citādi es ar putām uz lūpām varēšu visu dzīvi stāstīt, ka viņš nav nacists. Negribu aprakt savu radošo dzīvi zem viena cilvēka, nevaru iecelt viņu nācijas varoņa godā kā Lāčplēsi un ziedot tam dzīvi, es gribu būt brīva,” pauda rakstniece.

“Kaut arī producentam Jurim Milleram par to rakstīju e-pastā, viņš tomēr nav izņēmis manu vārdu ārā no mūzikla apraksta, piemēram, “Biļešu paradīzes” mājaslapā, kur nopērkamas izrādes biļetes, es figurēju kā libreta autore. Esmu par to rakstījusi arī autortiesību aģentūrai AKKA/LAA,” izteicās Manfelde, uzsverot, ka librets ir Millera rakstīts, kaut arī tajā tika ieliktas Manfeldes idejas.

Tāpat abu sadarbības laikā Manfelde ir uzrakstījusi arī mūzikla dziesmu tekstu melnrakstus, kas jau ir nosūtīti producentam. “Šos dziesmu tekstus es izmantot neļaušu,” sacīja Manfelde.

Viņa pastāstīja, ka oficiāls līgums par darba veikšanu noslēgts neesot, taču par darbu viņa honorāru ir saņēmusi. “Vai viņam [Milleram] nav kauna par šiem 500 eiro, ko viņš man, nabagam, aizdevis? Tikko būs, es viņam naudu atdošu. Taču viņš nav mana prioritāte, tāda ir īre un “Latvenergo”. Ja viņš nemāk izvēlēties tēmu, viņam jāuzņemas līdzatbildība,” izteicās Manfelde.

Jautāta par iespējamo tiesvedību tekstu izmantošanas dēļ, Manfelde norādīja, ka nesaskata tai pamatu. “Esmu kristiete, un nekur nav rakstīts, ka man par šiem tekstiem vajadzētu iet tiesāties. Uz kāda pamata gan? Lai viņš piedzītu savus izdomātos izdevumus?” vaicā rakstniece.

“Tā dēļ, kā cilvēki reaģē un rīkojas, es neredzu iespēju turpināt sadarbību pie mūzikla. Jautājumi, kas attiecas uz Cukura personību, sabiedrībā nav izrunāti, bet Millers šo vīrieti heroizē,” sacīja rakstniece. “Kad producents Juris Millers man piedāvāja mūzikla ideju, vēl nebija noticis Maidans, un es neapdomīgi piekritu. Taču Maidana notikumi lika apdomāties. Millers par to negrib domāt, bet, ja šajā politiskajā situācijā uz izrādi atnāks divi ekstrēmisti, kas viens otru nositīs, kurš tad būs atbildīgs? Man būs jāatbild Dieva priekšā, jo pastāv arī citi likumi, ne tikai naudas un slavas vairošana,” pauda rakstniece.

Kā ziņots, Millers iepriekš paziņoja, ka rudenī pirmizrādi piedzīvos mūzikls par Herbertu Cukuru.
Izrādes anotācijā Cukurs raksturots kā pasaulē slavenākais latvietis – par tādu viņš kļuvis, pateicoties savam lidojumam no Rīgas uz Gambiju paša konstruētajā un uzbūvētajā vienmotora lidmašīnā 1933.-1934. gadā. Pateicoties tam, par Cukuru rakstījusi prese visā pasaulē, savukārt mājās pēc lidojuma viņš esot sagaidīts kā nacionālais varonis. Mūzikls “Cukurs. Herberts Cukurs” sāksies ar 1933. gadu un parādīs Cukura lidojumu un piedzīvojumus, kā arī traģisko likteņa pusi, kas risināsies Latvijas brīvvalsts un okupācijas laikā, bet noslēgsies ar Cukura nāvi Dienvidamerikā.
Iestudējumu veido un producē rokoperas “Lāčplēsis” jauniestudējuma radošā komanda. Kā liecina tīmekļa vietnē “bilesuparadize.lv” pieejamā informācija, mūzikla izrādes būs skatāmas, sākot ar 10. oktobri.

LETA jau ziņoja, ka Millers cer panākt kompromisu par Manfeldes tekstu izmantošanu mūziklā “Cukurs. Herberts Cukurs”, kaut arī Manfelde iepriekš paudusi vēlmi šo sadarbību beigt.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Bet naudiņu ta’paņēmi, ko?

 2. šitā naudas kļančīšana par vēl nepadarītu darbu – ir nožēlojama. tāpat kā saukt sevi par “nabagu”un iedomāties, ka obligāti kaut kas pienākas tāpat – bez darba. tāda nelaba smaka visā tai lietā.

 3. Kas par vēlu,tas par skādi Atbildēt

  Nobijās no Zurofa?

 4. Nezin kā Dieva priekšā bet, izlasot Manfeldes “Zemnīcas bērni”, ir pilna pārliecība, ka par savu gļēvulību būs jāatbild pašai sava vectēva priekšā. Dievam, nez vai priekš Jums, Manfelde būs laiks, bet, ja, tad mūsu snči nu gan mūs sagaida.

 5. KĀPĒC VISPĀR VAJADZĒJA SĀKT UN GATAVOT DARBU, NODARBINĀT AKTIERUS UN DZIEDĀTĀJUS, JA KAUT KĀDI “KADRI”KAUT KO NEVĒLAS????????? KO VIŅI VAR VĒLĒTIES ŠAJĀ JAUTĀJUMĀ, NAV SKAIDRS!!!!!! Kāda viņiem daļa gar mūsu tautu? LAI tiek galā un skaidrībā paši ar savām problēmām un vienreiz par visam reizēm beidz jaukties citas tautas dzīvē un sadzīvē??????????JO…….

 6. ANDRA! Jums NEKAS NAV nevienam JĀIESTĀSTA!? Tie, KAS GRIB izzināt latviešu likteni un dzīvesstāstus,Latvijas valsts vēsturi, sen to jau ir IZDARĪJUŠI!!!!!!!! Kas NĒ, tie to arī NEIZDARĪS un TURPINĀS nekaunīgos MELUS TĀLĀK!!! Vai nav pietiekoši daudz jautājumi un to izskaidrojumi, TAČU MELI TURPINĀS un arī turpināsies!!!????? MEĻI pat apstrīd cilvēkus, kuri bijuši notikumu aculiecinieki, tā kā nevajg saspringt!? KĀPĒC beigt sadarbību? KĀPĒC VISPĀR KO PASĀKT PRET ?????????? NESAPROTU!!!

 7. Andrai laikam kāds no “pasaules varas” piedraudējis…
  Tas, ka Staļina un komunistu killeri, ne tikai šoferi, brīvi kā karaļi pārvietojas pa šo pasauli, un ir vainīgi arī pie ebreju bojāejas, kaut kā līdz šādam absurda līmenim netiek pacelts.

 8. Manfelde rikojas pareizi Atbildēt

  Visi kuri dieneja Araja komanda ir kauna un negoda neseji, pat tie kuri personigi nevienu ar savam rokam nenobendeja. Visi nes to pasu sausmigo atbildibu, ari Cukurs.

Draugiem Facebook Twitter Google+