Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
24. augusts, 2016
Drukāt

Andra Nelsona “Grammy” pievienojas arī divas “Gramophone” balvas

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Latviešu diriģents Andris Nelsons ir ieguvis divas no 12 prestižā britu žurnāla “Gramophone” klasiskās mūzikas gada balvām, vēsta pasaules mediji.

Par gada labāko simfoniskās mūzikas albumu ir atzīts Andra Nelsona un viņa vadītā Bostonas simfoniskā orķestra pērn kompānijā “Deutsche Gramophon” ierakstītā Šostakoviča 10. simfonija. Jāpiebilst, ka šis ieraksts jau februārī ieguva arī ASV skaņu ierakstu akadēmijas balvu “Grammy” kategorijā Labākais orķestra sniegums.

Dānijas komponista Hansa Abrahamsena opuss “Let me tell you”, ko ierakstījusi Kanādas dziedātāja Barbara Hannigena un Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris Andra Nelsona vadībā, ir ieguvis balvu laikmetīgās mūzikas kategorijā. Šis ieraksts izdots kompānijā “Winter & Winter”.

Ar balvu laureātu pilnu sarakstu var iepazīties britu žurnāla mājaslapā.

Svinīgā “Gramophone” balvas pasniegšanas ceremonija norisināsies Londonā 15. septembrī, to tiešraidē pārraidīs ”Medici TV”. Ceremonijas laikā tiks atklāti uzvarētāji arī kategorijās Gada jaunais mūziķis, Gada mūziķis, Gada ieraksts, Gada ierakstu kompānija, kā arī pasniegs balvu par mūža ieguldījumu.

Pievienot komentāru

Vai tautas deja ragaviņās aizvesta uz mežu?Pēc sabangojušām kaislībām ap deju lieluzvedumu jeb deju izrādi "Māras zeme" tās veidotājiem uzticēts turpināt darbu, bet vairāki jautājumi prasa plašāku skaidrojumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+