Kultūra
Mūzika

Andra Nelsona tituliem pievienojas “Muzikālās Amerikas” Gada mākslinieks 16


Andris Nelsons 2016. gadā Triju Zvaigžņu ordeņa pasniegšanas ceremonjā.
Andris Nelsons 2016. gadā Triju Zvaigžņu ordeņa pasniegšanas ceremonjā.
Foto: LETA

Bostonas Simfoniskā orķestra muzikālais vadītājs Andris Nelsons šodien pasludināts par “Muzikālās Amerikas” 2018. gada Gada mākslinieku, raksta “BroadwayWorld.com”.

Tādējādi Andris Nelsons pievienojas Leonardam Bernsteinam, Igoram Stravinskim, Bendžaminam Britenam, Jo Jo Ma un citiem pazīstamiem mūziķiem, kuri šo goda nosaukumu izpelnījušies agrāk.

“Muzikālā Amerika” ir dibināta 1898. gadā kā iknedēļas laikraksts, un to uzskata par ASV mūzikas industrijas svarīgāko balsi.

Andris Nelsons pievienojās Bostonas Simfoniskā orķestra kolektīvam 2011. gadā, kļūstot par tā muzikālo vadītāju 2013. gadā. Šobrīd viņš ar orķestri strādā pie Šostakoviča 15 simfoniju ieraksta. Pirmie divi cikla darbi izpelnījās divas Grammy balvas par labāko orķestra sniegumu. Pērn diriģents saņēma arī Latvijas Mūzikas akadēmijas Goda profesora titulu, Izcilības balvu kultūrā un Triju zvaigžņu ordeni.

Balvu pasniegs īpašā ceremonijā Kārnegi zālē 6. decembrī.

Citi balvas saņēmēji ir Fransisko Nuņjess (Gada mūzikas pedagogs), Meisons Beitss (Gada komponists), Ogastēns Heidlihs (Gada instrumentālists) un Sondra Radvanovska (Gada vokāliste).

Saistītie raksti
LA.lv