Latvijā
Novados

Andra Rāviņa dārgā “propagandas mašīna” 1


Andris Rāviņš.
Andris Rāviņš.
Publicitātes foto

Arī pēc priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma Jelgavas mērs Andris Rāviņš pašvaldības izdevumā – dārgākajā no šāda veida izdevumiem Latvijā – turpina stāstīt par aktualitātēm pilsētā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Pašvaldības bezmaksas izdevums “Jelgavas Vēstnesis” jau desmit gadus ik nedēļu nonāk katrā jelgavnieka pastkastītē. Jau ilgstoši “Jelgavas Vēstnesis” ir dārgākais pašvaldības izdevums Latvijā. Tā gada budžets pārsniedz 370 tūkstošus eiro. Iestāde, kas izdod izdevumu, ir tiešā Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) pakļautībā.

Dārdzība, acīmredzot, ir atmaksājusies. Pilsētniekus “pabaro” ar pašvaldības varai tīkamu informāciju, rezultātā vara gadu no gada savus amatus saglabā. “Ja ir iespēja bez maksas 28 tūkstošu eksemplāros stāstīt par saviem labajiem darbiem, kā gan tas varētu neietekmēt,” uzskata laikraksta “Zemgales Ziņas” galvenā redaktore Agnese Leiburga. Turklāt arī pēc priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma izdevumā publicēta plaša saruna ar Rāviņu par aktualitātēm pašvaldībā.

“Šajā izdevumā savu viedokli paust var tikai valdošā koalīcija. Visa šī milzīgā PR mašīna šo resursu lielā mērā patērē. Līdz ar to šie administratīvie izdevumi ir lieli, protams, valdošajai pozīcijai ir patīk ļoti pompozas izrādes un uzsaukt dažādus pasākumus” pārliecināts Jelgavas domes mēra amata kandidāts Gunārs Kurlovičs (LRA). Jau vairākus gadus starp lielākajām Latvijas pilsētām Jelgavā ir augstākie administratīvie izdevumi uz vienu iedzīvotāju – vidēji 78 eiro. Tikmēr Daugavpilij pietiek tikai ar nepilniem 37 eiro. “Tas ir milzīgs darbs, lai mēs sevi popularizētu. Lai mēs runātu un liktu runāt par sevi. Tas nav tikai “Jelgavas Vēstnesis”,” tēriņu lielumu skaidro Rāviņš.

Latvijas Reģionu apvienības mēra mata kandidāts Kurlovičs ir vienīgais, kurš publiski atļaujas kritizēt pašvaldības darbu. Taču, atšķirībā arī no saviem partijas biedriem, viņš nav pašreizējās domes deputāts. Tikmēr “Saskaņas” pārstāvis, līdzīgi kā pārējie mēra amata kandidāti, turpina būvēt Jelgavas veiksmes stāstu.

Rāviņš Jelgavas mēra krēslā sēž jau četrus sasaukumus – vairāk nekā 16 gadus. Viņa politiskajai karjerai šajā laikā nav traucējuši ne nemitīgie pārmetumi par pašvaldības izdevuma izmantošanu Rāviņa slavināšanai, ne arī viņa aizturēšana pirms vienām no pašvaldību vēlēšanām.

LA.lv