Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 26. maijs, 2017
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Andra Vītoliņa izstādi “Vakarzemes noriets” atklās Tallinā

Foto: LETAFoto: LETA

Andris Vītoliņš personāilzstādes "Šalkoņa" atklāšanā.

Tallinas mākslas galerijā “Fahle” 15. aprīlī tiks atklāta mākslinieka Andra Vītoliņa izstāde “Vakarzemes noriets”, aģentūra BNS uzzināja galerijā.

Izstādes organizatori norāda, ka arhitektūrai ir nozīmīga loma Vītoliņa darbos. Daudzi, kam ir priekšzināšanas Latvijas mākslā, pazīst Vītoliņu kā tērauda labirintu un nepabeigtu debesskrāpju motīvu autoru. Savu interesi par arhitektūru sācis ar urbānās pētniecības ceļojumiem uz fabrikām, mākslinieks ir nonācis līdz atskārsmei par arhitektūru kā sabiedrības politizētās pašizpausmes centrālo elementu.

Pagājušajā gadā Vītoliņš piedalījās ikgadējās Tartu Mākslinieku Savienības izstādē ar vizionāri ģeometriskās struktūrās sablīvētu kompozīciju “Darījums ar Arābiem”, kuras iedvesmas avots bija ceļojums uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Pēdējā laika notikumi ir vērsuši mākslinieka uzmanību no Austrumiem uz Rietumiem, jo pašlaik nepatikšanās ir pati Vakareiropa, kas šķietami tic universāli standartizētai un masveidīgi producētai vērtību sistēmai.

Izstādes “Vakarzemes noriets” organizatori par pamanāmāko elementu darbu sērijā uzskata trafaretos balstītās baznīcas. Tās esot īpašas, jo Vītoliņš šādus darbus iepriekš nav veidojis.

Izstādes atklāšana norisināsies plkst.19. Tā būs skatāma līdz 15.maijam.

Pievienot komentāru

"Melānijas hronikas" pirmizrāde Krievijā - pārpildītā zālē (1)Pilnā skatītāju zālē pirmizrādi Krievijā vakar piedzīvojusi režisora Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika", ar kuru tika atklāts Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+