×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Andras Neiburgas jubilejas mēnesī LNB izskanēs viņas stāsta lasījums

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 27. janvārī, no plkst. 19 līdz 19.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Andras Neiburgas stāsta “Elīna ir laimīga” lasījums Valtera Sīļa režijā, LA.lv uzzināja LNB.

“Elīna ir laimīga” ir stāsts no Andras Neiburgas debijas krājuma “Izbāzti putni un putni būros” (1988). Tā centrā – jauna, intraverta meitene ar savdabīgu raksturu un viņas attiecības, kurās aprauti vārdi un prozaiskas tikšanās reizes slēpj daudz savstarpēji neapjaustu emociju un vēlmju. Režisors Valters Sīlis par topošo iestudējumu stāsta: “Mēs gribam pārvērst teātrī individuālo lasīšanas pieredzi. Darbs, ko veidojam, ir par lasīšanu. Pats stāsts aizrauj ar to, cik daudz neparasta rodas, ja ir ļoti godīgs reālisms. Maksimāls godīgums pret tēliem rada neticamu maģiju. Šajā darbā ir kaut kas ļoti atpazīstams, par ko reti kurš ir gatavs atklāti runāt. Stāstā to atklāj katra varoņa iekšējais monologs, un mēs to mēģinām atklāt šajā lasījumā.”

Stāsta “Elīna ir laimīga” lasījums atklās LNB pastāvīgās ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” izrāžu-lasījumu ciklu, kura norise ar dažādu tekstu lasījumiem plānota visa 2017. gada garumā. Lasījums norisināsies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta un LNB rīkotās konferences “Andra Neiburga: valoda, dzimte, stāstījums, attēls” programmas ietvaros. Aktualizējot Andras Neiburgas daiļradi, ekspozīcijā “Grāmata Latvijā” uz laiku tiks izstādīts stāstu krājums “Izbāzti putni un putni būros”, bet ekspozīcija 27. janvārī strādās līdz plkst. 20.

Andra Neiburga (1957) piederīga rakstnieku paaudzei, kas latviešu literatūrā debitēja 20. gadsimta 80. gadu vidū, aktīvi turpināja publicēties periodikā arī 90. gadu sākumā, pēc tam pārtrauca literāro darbību līdz pat 2004. gadam, kad tika izdots viņas otrais stāstu krājums “Stum stum”. Tas guva plašu kritikas un lasītāju ievērību un ir atzīts par vienu no spožākajiem stāstniecības paraugiem 21. gadsimta latviešu literatūrā. Savas paaudzes autoru vidū Andra Neiburga izceļas ar spēju atveidot komplicētus, psiholoģiski niansētus raksturus, prasmīgi atklājot ne vien varoņu iekšējās pasaules problēmas, bet arī pārmaiņas sabiedrībā.

Lasījumā piedalās aktieri Inga Tropa un Klāvs Mellis. Ieeja – bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+