Sports
Ziemas sports

Andrej, kur tu šauj!? Rastorgujevam olimpiskais masu starts zem jautājuma zīmes 16

EPA/Scanpix

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgjevs svētdien ļoti ātrā tempā uzsāka Itālijā notikušā Pasaules kausa sestā posma 15 kilometru masu starta sacensības, tomēr pozīcijā stāvus aizvēra vien trīs no desmit mērķiem un noslēgumā samierinājās ar 27.vietu.

Sezonas otro trimestri noslēdzošajās sacensībās Rastorgujevs pirmajā šaušanas reizē bija ļoti ātrs un pirmais izslēpoja no ugunslīnijas, tomēr vispirms viņam vajadzēja doties veikt vienu soda apli. Otro ugunslīniju Rastorgujevs sasniedza kā pirmais aiz septiņu līderu grupiņas un atkal nopelnīja vienu apli, tomēr kļūdījās lielākā daļa sportistu un Latvijas sportists distancē devās kā vienpadsmitais.

Ceļā uz trešo šaušanu Rastorgujevs vilka lielu sportistu grupu un tas bija redzams arī ugunslīnijā, Latvijas sportistam pieļaujot trīs kļūdas, bet pēc tam ceturtajā šaušanas reizē viņš aizvēra tikai vienu mērķi.

Sacensībās triumfēja francūzis Martēns Furkads, kurš līdz ar to uz goda pjedestāla kāpis jau 18 individuālajās sacensībās pēc kārtas un visās 15 šosezon aizvadītajās.

Furkads slēpoja divus soda apļus un, pēdējo apli veicot ļoti mierīgi, par 2,8 sekundēm apsteidza norvēģi Tarjeiju Bē, kamēr trešo vietu guva Ērlens Bjēntegords, kurš individuālajās sacensībās uz goda pjedestāla kāpa pirmoreiz karjerā.

Tikmēr vien sestajā vietā ar pieciem soda apļiem palika Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, kurš bija uzvarējis iepriekšējās trijās sacensībās. Viņš uz goda pjedestāla kāpis 12 no 15 šīs sezonas individuālajām sacensībām.

Savukārt Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika trīs minūtes un 8,7 sekundes.

Rastorgujevam šis starts bija ļoti svarīgs arī cīņā par 15.vietu Pasaules kausa kopvērtējumā, jo šī pozīcija dotu automātisku vietu masu startā Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, tomēr to neizdevās sasniegt.

Saistītie raksti

Pērnās sezonas pēdējā etapā Rastorgujevs izcīnīja otro vietu masu startā un pirmoreiz karjerā kāpa uz goda pjedestāla Pasaules kausā, bet šosezon sezonas pirmajos masu startos viņam iepriekš bija vien 27. un 20.vieta.

Šis etaps gan Rastorgujevam līdz šim bija veiksmīgs, jo piektdien sprintā viņš ar divām kļūdām izcīnīja 14.vietu, bet sestdien iedzīšanā pat piecas kļūdas ar otro ātrāko soli distancē neliedza noturēt vietu divdesmitniekā un finišēt 18.pozīcijā.

LA.lv