Kultūra
Māksla

Andreja Kostromina “Klusums starp divām domām”0

Publicitātes foto

Tikai divas nedēļas – no 15. līdz 28. augustam – “Happy Art Museum” telpās t/c “Galleria Riga” 7. stāvā būs skatāma Andreja Kostromina personālizstāde “Klusums starp divām domām”, informē mākslinieks.

Izstādes idejas pamatā ir glezniecisks stāsts par apskaidrības īsmirkļiem, par patiesības jeb realitātes sajūtu meditācijas, lūgšanas vai kaut kā skaista vērošanas brīžos, ko laiku pa laikam piedzīvo ikviens no mums, atrodoties ārpus domām, emocijām un prāta nosacītības.

Māksliniekam Andrejam Kostrominam klusuma stāvoklis kļuvis par neizsmeļamu spēka un iedvesmas avotu, kas savieno cilvēku ar dabu un Dievu. Viņš ir pārliecināts, ka tikai prāta klusumā var ieraudzīt vērtīgo, pārlaicīgo, to, kas stāv virs modes vai tradīcijām, izjust pasaules skaistumu un vienkārši vērot, kā tā aug, iegūst formu – gluži kā puķe vai koks.

Atšķirībā no iepriekšējām gleznu sērijām “Ksenotopija I” un “Ksenotopija II”, kur katru darbu pavadīja apraksts, kas skaidroja to saturu, jaunajā ciklā nav stāsta šī vārda ierastajā izpratnē.

Tā ir izstāde-vēstījums, ko piepilda poētiskie simboli, skaistuma izjūta, racionālā un emocionālā, objektīvā un subjektīvā, apzinātā un zemapziņas pretrunīga vienotība. Tie ir auduma gabaliņi, kas dzimst klusuma dziļumā un paši iemiesojas uz audekla virsmas. Jaunajā sērijā gleznotājs centies būt vienkārši vidutājs starp iekšējo un ārējo.

Andrejs Kostromins (Dinvalds) dzimis 1970. gadā Rīgā. 1988. gadā absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas Grafikas nodaļu, 1994. gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas Vides dizaina nodaļu. Kopš 2009. gada dzīvo un strādā Lielbritānijā.

LA.lv