Kultūra
Mūzika

Andreja Osokina debijas albums – ieraksts no krāšņa koncerta Frankfurtē 0

Publicitātes foto

Pasaules slavu ieguvušais latviešu pianists Andrejs Osokins prezentējis savu debijas solo albumu, kurš ierakstīts koncertā Štutgartē, Vācijā.

“Zīmīgi, ka mans pirmais albums ir “dzīvais ieraksts” no koncerta, kas pēc savas būtības ārkārtīgi atšķiras no studijas ieraksta. Albumā iemūžinātas visas koncerta laikā izdzīvotās emocijas, ir jūtama klausītāju klātbūtne un īpašā enerģija, kas vienoja mani ar zāli. Tas ļauj sajust neatkārtojamo koncerta izpildījuma burvību, kad nav iespējas ierakstīt otru vai trešo versiju, vai izlabot kaut ko. Tādējādi šis albums ir unikāls gan man, gan arī visiem tiem, kas to klausīsies,” savu prieku pauž pats mūziķis.

Albuma izdošanu iniciējusi Andreju Osokinu pārstāvošā aģentūra IPF Masters Management Vācijā. Patlaban notiek darbs arī pie otra soloalbuma veidošanas ar nosaukumu “Dedication”, kas klajā nāks šī gada rudenī.

Albuma programma ir ļoti daudzveidīga, tajā būs klausāmas romantiski grandiozās Lista un Bēthovena sonātes, klasiski izsmalcinātais Haidns, apgarotie un meditatīvie Baha darbi un noslēpumainās Ravēla Nakts vīzijas.

“Programmai izvēlējos komponistus, kas man pašam ir īpaši tuvi. Katrs no tiem sasaucas ar kādu no manas personības šķautnēm. Programma ir kā muzikāla mozaīka, kas veido manu šībrīža māksliniecisko portretu,” stāsta pianists.

”Man un Frankfurtes Starptautiskajam Pianisma forumam tas bija īpašs prieks iepazīt Andreju Osokinu Vācijas Pianisma balvas konkursā. Viņa vienreizējās un daudzpusīgās spējas mūzikā ļauj aizraut klausītājus ļoti īpašā muzikālā ceļojumā. Andrejs transformē katru savu koncertu ļoti personiskā un jūtpilnā pārdzīvojumā. Ar tik milzīgu talantu Latvijas pianisms sniedzas ļoti tālu aiz tās robežām!” par sadarbību ar Andreju Osokinu stāsta Frankfurtes Starptautiskā Pianisma foruma direktore Mariama Maleki.

Pirms gada iegūtā Starptautiskā Vācijas Pianisma Audiences balva mūziķim ir pavērusi plašas koncertēšanas iespējas. “Dažu nedēļu laikā izpildīt vairāk kā piecus dažādus klavierkoncertus – tas ir katra pianista sapnis! Sajūtu lielu lepnumu par iespēju pārstāvēt Latviju ārzemju koncertos un milzīgu prieku, ka arī savās mājās varu uzstāties diezgan bieži. Latvijā klausītāji ir īpaši patiesi un emocionāli ļoti atvērti!” uzskata Andrejs.

Šovasar pie mums Andreju Osokinu varēs dzirdēt spēlējam Ineses Galantes festivālā “Summertime”, Ventspils pilsētas svētkos uzstāsies Trīs Osokini, Liepājas Mākslas Foruma ietvaros Lielajā Dzintarā Andrejs uzstāsies kopā ar dziedātāju un pianisti Katrīnu Gupalo, Pētera Vaska jubilejai veltītajā koncertā Saulkrastos muzicēs kopā ar Jaunajiem Latvijas kamermūziķiem, bet Siguldas Starptautiskajos jauno mūziķu kursos Andrejs ne tikai spēlēs vairākos koncertos, bet arī vadīs meistarklases.

Savukārt ziemā tiks radīta jauna koncertizrāde “Walking after midnight”, kas aptvers laikaposmu no 20. gadsimta 20. līdz 50. gadiem, kad tapusi neiedomājami skaista amerikāņu kino, mūziklu un džeza mūzika.

Galerijas nosaukums

LA.lv