×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Andreja Prigičeva personālizstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kalnciema kvartāla galerijā no 12.decembra apskatāma Andreja Prigičeva personālizstāde “Seksīgie nelieši surikāti”.
Laikā, kad sabiedrībā valda konsekvences krīze un dominē mūsdienīgā izpratne, kas zaudējusi saikni ar patiesības sajūtu un tās pamatnostādnēm – cilvēks, civilizācijas, sabiedrība -, autors piedāvā darbus ar savu skatījumu par vēsturi, filozofiju, psiholoģiju, okultismu un reliģiju.
Izstādē “Seksīgie nelieši surikāti” Prigičevs atspoguļojis sabiedrībai vispārzināmas, bet ne vienmēr pozitīvi akceptējamas vai pat nepopulāras tēmas, kas saistītas ar vietēju un arī globālu sociālpolitisko normu, ētiski un tikumiski aktuālu problemātiku.
Kalējs iezīmēja tematisko loku kā cilvēka vēlmi izvairīties no laikmeta negācijām, slēpjoties aiz dažādu jomu ideoloģiju radītā “opija tautai”, kuru vieno uzmanības novēršanas funkcija un izklaidēšana. Prigičeva darbos šīs divas paralēlās pasaules un to mijiedarbība pasniegtas viegli nolasāmās, bērnišķīgi didaktiskās autonomās ainiņās, kuru ārēji nevainīgās mizanscēnas rod impulsu ironiskai pašatklāsmei un nojausmai par lietu kārtību pasaulē.
Prigičevs veiksmīgi apliecinājis sevi gan multimediālās mākslas formās, gan arī kā restaurators un interjerists. Mākslinieks beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu, dzīvo un strādā Liepājā. Prigičevs glezno, radījis virkni instalāciju un interjeru, novatoriski atjaunojot vecas lietas, kuras, viņa radošās iztēles transformētas, iegūst jaunu dzīvi un vizuālo estētiku. Pēc mākslinieka zīmējumiem animācijas studijā “Rija” tapusi multiplikācijas filma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+