×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Andreja Upīša ”smaidošo lapu” pētnieki pulcēsies konferencē (2)

Andreja Upīša ''smaidošās lapas'' aktualizējusi Nacionālā teātra izrāde ''...bagātā kundze...''.Andreja Upīša ''smaidošās lapas'' aktualizējusi Nacionālā teātra izrāde ''...bagātā kundze...''.

11.decembrī Andreja Upīša memoriālajā dzīvoklī Rīgā notiks rakstnieka daiļradei veltīta zinātniska konference “Andreja Upīša smaidošās lapas”.

Pētnieku vēlmi izvērtēt Upīša devumu aktualizēja  Latvijas Nacionālā teātra šīs sezonas izrāde ”…bagātā kundze…”, kas Ināras Sluckas režijā veidota pēc Andreja Upīša romāna „Smaidoša lapa” motīviem.

Tā kā arī pagājuši vairāk nekā desmit gadi kopš Upīša 125. dzimšanas dienai veltītās konferences un vienīgā literatūrzinātnisku rakstu krājuma iznākšanas, kurā A. Upīša personība un literārais mantojums aplūkots postpadomju pētnieciskajā telpā, nolemts rīkot konferenci, atskatoties tieši uz ”smaidošajām lapām”, vēstīts memoriālā muzeja mājaslapā.

Konference sāksies pulksten 14:00. Tajā Viesturs Vecgrāvis piedāvās referātu “Vai zināmais Andrejs Upīts? Vērojumi un pārdomas par viņa liriku”, Anastasija Orehova iepazīstinās ar pētījumu “Pāvila Gruznas un Andreja Upīša smaidošās lapas. Ieskats”, bet Ieva Kalniņa runās par blakusteksta funkcijām Andreja Upīša sociālajās komēdijās.

Konferences otrajā daļā pulksten 15:10 Ieva Rodiņa piedāvās ieskatīties pētījumā “Andreja Upīša komēdija “Apburtais loks”: vienas lugas divas interpretācijas Eduarda Smiļģa režijā (1929 un 1953)”, Līga Ulberte prezentēs referātu “Nacionālā teātra izrāde “…bagātā kundze…” starp reālismu un sentimentālismu”, bet Arnis Koroševskis sniegs lasījumu “Andreja Upīša modernais eksperiments: romāns “Smaidoša lapa””.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Komunistam Upītim veltīta konference,bravo! Sociālistiskā reālisma slavināšana Rīgā! TIK TāLU nu esam.
    Kur tad pazuda vēl viens komentārs, laikam jau patiesība LA nepatīk?

    • nevajag tik klišejiski domāt. Starp citu, A. Upītis bija ļoti talantīgs rakstnieks, bet to sapratīs tikai tie, uri ir lasījuši 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+