×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2012
Drukāt

Andrējeva: Latvijai labāks būtu viens apvienots farmācijas uzņēmums

andrejeva

Teorētiski var piekrist juridiskai zāļu ražotāju AS “Olainfarm” un AS “Grindeks” apvienošanai, jo tik mazai valstij kā Latvija labāks būtu viens lielāks farmācijas uzņēmums, sacīja “Olainfarm” padomes priekšsēdētāja Valentīna Andrējeva (attēlā).

“Taču konkurence pastāv, tirgus ir šaurs, notiek cīņa par profesionāļiem. Turklāt katram uzņēmumam ir savi īpašnieki, ar savu stratēģiju. Un uzņēmumi jau tagad ir apvienoti asociācijā un kompetences centros,” skaidroja Andrējeva.

Vienlaikus viņa piebilda, ka labprāt piedalītos abu uzņēmumu kopēju “super-produktu” radīšanā. “Tas ir ļoti sarežģīti, jo te runājam par biznesu, kaut arī personiski pazīstu [“Grindeks” padomes priekšsēdētāju Kirovu] Lipmana kungu. Bet, jā, domāju, ka esam gatavi strādāt šajā virzienā,” akcentēja Andrējeva.

Pēc viņas teiktā, ikdienas darbu “Olainfarm” fakts, ka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins vienlaikus ir arī tā faktiskās kontrolpaketes īpašnieks, ietekmē pozitīvi, jo valdei esot vienkāršāk strādāt.

“Tas, ka cilvēkam pieder kontrolpakete, turklāt viņš strādā uzņēmumā no rīta līdz vakaram un ir valdes priekšsēdētājs, ir tikai apsveicami. Nav noslēpums, ka uzņēmumu struktūras ir ļoti atšķirīgas, un dažkārt akcionāri uzņēmumā ierodas tikai reizi gadā, kad izmaksā dividendes. Maligina kungs katru dienu ir kopā ar savu valdi un tiekas ar sadarbības partneriem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc atnācu šeit strādāt,” sacīja Andrējeva.

Viņa arī norādīja, ka ir iejutusies jaunajā amatā. “Tas, ko no manis sagaida, jau nav ikdienas darbs, ko veic valdes locekļi. No manis gaida atbalsta funkcijas, konsultācijas, uzņēmuma attīstības vērtēšanu,” akcentēja Andrējeva.

“Olainfarm” pērn guvis rekordlielu peļņu 6,8 miljonu latu apjomā – tā bijusi par 93% lielāka nekā 2010.gadā, kad tā bija 3,53 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+