Kultūra
Kultūrpolitika

Andrejs Ģērmanis saņems balvu par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras kopšanā0

Publicitātes foto

Piektdien, 22. februārī, plkst. 18 Dzintaru koncertzālē svinīgā ceremonijā tiks noskaidroti un apbalvoti “Jūrmalas Gada balva kultūrā 2018” laureāti un pasniegta balva par mūža ieguldījumu, LA.lv uzzināja Jūrmalas domē.

Balva par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā piešķirta gleznotājam, grafiķim un mākslas zinātniekam Andrejam Ģērmanim.

Andrejs Ģērmanis dzimis 1941. gada 16. jūnijā. Mākslinieks ir sadzīves žanra, portretu, ainavu un kluso dabu meistars. Talantīga, erudīta personība ar plašu ietekmes loku savas paaudzes kultūras darbinieku vidē, sabiedrisko aktivitāšu rosinātājs un īstenotājs.

Kopš 1966. gada Andrejs Ģērmanis piedalījies izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Karēlijā, Vācijā, Somijā, Dānijā, ASV un citur, sarīkojis daudzas personālizstādes, tostarp arī Jūrmalā.

Mākslinieka darbi atrodas Tretjakova galerijā Maskavā, ASV, Zviedrijā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja “Arsenāls” un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krātuvēs, muzejos Krāslavā, Liepājā, Tukumā, Cēsīs un Alūksnē, arī daudzās privātkolekcijās Latvijā un citās valstīs.

Jūrmalas pilsētas muzejā glabājas 15 mākslinieka gleznas, kuras pārsvarā ir paša mākslinieka dāvinājumi.

Būtisks ir Andreja Ģērmaņa ieguldījums starptautisku kultūras sakaru veidošanā un attīstīšanā starp Jūrmalu un Somiju, par ko 2005. gadā mākslinieks saņēmis Jūrmalas pilsētas domes Atzinības rakstu. 2006. gadā Andrejam Ģērmanim piešķirts Jūrmalas pilsētas domes Atzinības raksts par ieguldījumu Jūrmalas pilsētas mākslas un kultūras dzīves veidošanā.

Mākslinieks saņēmis pateicību par ilggadēju Jūrmalas mākslinieku grupas vadīšanu un vairākkārt atzinīgi novērtēts par aktīvu darbību Jūrmalas mākslas dzīvē.

Novērtējot kultūras dzīves spilgtākos notikumus, Jūrmalas Gada balvas kultūrā tiks piešķirtas jau 16. reizi. Pagājušajā gadā “Jūrmalas Gada balva kultūrā
2017” tika piešķirta Jūrmalas Kultūras centra direktoram Agnim Kristvaldam par pasākuma ģimenēm ar bērniem – nakts ekspedīcijas “Nestāsti pasaciņas” – rīkošanu.

Jūrmalas pilsētā 2018. gadā notikuši vairāk nekā 770 dažādi kultūras un izklaides pasākumi. Konkursam “Jūrmalas Gada balva kultūrā 2018” tika saņemti 90 pieteikumi dažādās nominācijās. Skatītāju simpātiju balvai pieteikti 93 pasākumi, par kuriem balsojuši 572 cilvēki.

LA.lv