Latvijā
Sabiedrība

Andrejs Veisbergs turpinās vadīt Valsts valodas komisiju 1


Valsts valodas komisijas priekšsēdētājs Andrejs Veisbergs
Valsts valodas komisijas priekšsēdētājs Andrejs Veisbergs
Foto – LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 17.jūlijā sarunā ar Valsts valodas komisijas priekšsēdētāju Andreju Veisbergu pārrunāja komisijas līdzšinējo darbu un viņa redzējumu darbam nākotnē, informē prezidenta kancelejā.

Valsts prezidents sarunā izcēla valodas nozīmi, stiprinot katras valsts iedzīvotāju identitāti un piederības apziņu savai zemei. Raimonds Vējonis uzsvēra nepieciešamību strādāt pie tā, lai valodas jautājumu nebūtu iespējams izmantot politiskajās cīņās – valodai ir cilvēki jāvieno, viņš norādīja.

Sarunas laikā Andrejs Veisbergs informēja par komisijas darbu, uzsverot, ka primāri tās funkcijas ir konsultatīvais darbs ar dažādajām institūcijām jomā, veicinot dažādo risinājumu meklēšanu problēmām, kā arī ilgtermiņa stratēģijas valodas jomā izstrāde. Viņš izcēla komisijas sadarbības ar Valsts prezidentu lomu abos šajos jautājumos.

Valsts prezidents aicināja Andreju Veisbergu turpināt darbu, vadot komisiju, kā arī aicināja nākt ar priekšlikumiem komisijas darbības uzlabošanai, tai skaitā pastiprinot tās sastāvu.

LA.lv