Kultūra
Mūzika

Andrim Nelsonam trešā “Grammy” balva pēc kārtas!0

Foto – Leta/AFP

Latviešu diriģents Andris Nelsons kopā ar Bostonas Simfonisko orķestri trešo gadu pēc kārtas saņmēmis “Grammy” balvu, liecina “The New York Times” publicētais laureātu saraksts.

Diriģents kopā ar Bostonas orķestri par 2018. gada jūlijā izdoto albumu “Shostakovich: Symphonies Nos. 4 & 11” tika nominēts balvai kategorijās “Vislabāk producētais klasiskās mūzikas albumus” un “Labākais orķestra sniegums”.

Andris Nelsons saņēma nominācijā “Labākais orķestra sniegums”, tāpat albums atnesa balvu par par vislabāk producēto mūzikas albumu skaņu inženieriem Šonam Mērfijam un Nikam Skvairam.

Nelsons jau divus iepriekšējos gadus saņēmis “Grammy” balvu kategorijā “Labākais orķestra sniegums”. Pirms diviem gadiem Nelsons saņēma balvu par Dmitrija Šostakoviča 10.simfonijas ierakstu, savukārt pagājušogad “Grammy” orķestrim tika piešķirts par Dmitrija Šostakoviča 5., 8. un 9. simfonijas ierakstiem “Shostakovich: Under Stalin’s Shadow – Symphonies Nos. 5, 8 & 9”.

Nelsons savā “Facebook” kontā ierakstījis pateicības vārdus, pateicoties žūrijai un uzslavējot savu komandu.

“Es esmu ārkārtīgi lepns par Bostonas Simfonisko orķestri un mūsu īpašo muzikālo savienību, kuras rezultāts iedvesmo ierakstus . Mūzika dziļi sakņojas manā muzikālajā audzināšanā, tāpēc ceru, ka tā uzrunā klausītājus tikpat ļoti kā mani,” rakstīja Nelsons.

Pilnu balvas laureātu sarakstu lasiet ŠEIT.

LA.lv