Kultūra
Teātris un kino

Andris Bērziņš 65. dzimšanas dienu svinēs, “Tobāgo!” spēlējot jūrnieku Hansenu 16

Publicitātes foto

Šodien, 26. jūlijā, 65 gadu jubileju svin lieliskais aktieris Andris Bērziņš, kurš šovasar atkal kopā ar saviem Dailes teātra kolēģiem devies viesizrādēs pa Latvijas pilsētām, Ulda Marhileviča un Māras Zālītes traģikomiskajā dziesmu spēlē “Tobāgo!”, pēc 15 gadu pārtraukuma atkal atveidojot holandiešu jūrnieku Hansenu, vēsta izrādes veidotāji.

Par savu aizņemto vasaru mākslinieks saka: “Man tas ir liels notikums – atkal atgriezties uz skatuves šajā fantastiskajā izrādē un spēlēt kopā ar kolēģiem. Turklāt priecājos, ka man ir izveidojies lielisks tandēms ar Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Madaru Botmani, kura šīs vasaras iestudējumā atveido Liliju.” Andris Bērziņš atgādina, ka iepriekšējā iestudējumā Liliju spēlēja lieliskā aktrise Rēzija Kalniņa, kura, pēc aktiera teiktā, bija lieliska partnere. “Savukārt, runājot par manu šīs vasaras skatuves partneri Madaru Botmani – viņa ir vīrišķīgāka, puiciskāka, mūsdienīgāka, bet ar ļoti labu vokālu, un, manuprāt, viņa ir lieliski iejutusies šajā iestudējumā,” teic aktieris.

Pieminot savus kolēģus, šīs dienas gaviļnieks vēl norāda, ka atjaunotajā “Tobāgo!” izrādē labi ir iejuties vēl viens Latvijas Nacionālā teātra aktieris – Mārcis Maņjakovs, kurš atveido Andreju Vītolu: “Viņš ir tāds stalts, skaists, latvisks – gluži kā savulaik Ģirta Jakovļeva spēlētais daugavietis Uldis filmā “Pūt, vējiņi”.”

Savu skaisto jubileju Andris Bērziņš atzīmēs šo sestdien, 29. jūlijā, kopā ar kolēģiem spēlējot “Tobāgo!” izrādi Jelgavā. “Svinēt dzimšanas dienu kopā ar “Tobāgo!” komandu ir lieliski, jo tajā ietilpst vecā, labā gvarde ar veselu gaviļnieku pulku: Mārai Zālītei – 65, Marhilam – 60, Indrai Briķei un Katrīnei Pasternakai – 60, Jānim Paukštello – 65,Olgai Dreģei nākamgad paliks 80… Ir burvīgi, ka tauta mīl un ciena veco labo teātri un režiju, kur nepārprotami mūsu izrādes režisors Valdis Liepiņš sevi ir parādījis kā profesionālis. Manuprāt, divarpus tūkstoši skatītāju, kas izrādes beigās ceļas kājās, nepārprotami apliecina, ka šāds teātris ir dzīvs un vajadzīgs.”

Atgādinām, ka nākamās “Tobāgo!” izrādes notiks 5. augustā Dobeles estrādē, 11. augustā Kandavas estrādē, 12. augustā Bauskas estrādē, 25. augustā Saulkrastu estrādē, 26. augustā Ikšķiles estrādē (brīvdabas izrāžu noslēgums), 13. oktobrī Latgales vēstniecībā “Gors”, 15. oktobrī Rīgas Kongresu namā, 27. oktobrī Vidzemes Koncertzālē “Cēsis”. Rudenī tiek plānotas arī papildizrādes, par kurām izrādes veidotāji informēs atsevišķi.

LA.lv