×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Andris Bērziņš: Latvijai lielākais drauds ir cilvēku emigrācija

Foto - www.president.lvFoto - www.president.lv

Latvijai lielākais drauds ir iedzīvotāju emigrācija, ceturtdien 18.Centrāleiropas valsts vadītāju samita plenārsēdē Bratislavā sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Mums pašreizējā situācijā joprojām lielākais drauds ir cilvēku emigrācija. Ir sarežģīti nosaukt precīzu Latviju atstājušo cilvēku skaitu, bet, skatoties uz pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, noteikti varam redzēt, ka no lielajām pilsētām un galvaspilsētas attālākos reģionos dalība pašvaldību vēlēšanās ir ļoti zema. Tam iemesls ir tāds, ka patiesībā tur vairs nav cilvēku,” ārvalstu kolēģiem stāstīja valsts pirmā persona.

Prezidents stāstīja, ka kopumā Latvija ir atgriezusies uz izaugsmes ceļa. “Protams, es vēlos atzīt arī to, ka mēs neesam vēl sasnieguši pirmskrīzes līmeni. Mēs esam ļoti tuvu. Tas nozīmē, ka nākamajiem soļiem jābūt apsvērtiem ļoti rūpīgi.”

Bērziņš skaidroja, ka Latvijā krīze bija tik dziļa, jo ES fondu apgūšana līdz ar ārvalstu tiešo investīciju ietekmi radīja izjūtu, ka viss valstī attīstās ļoti pozitīvi. Privātpersonas, redzot šo izaugsmi, uzņēmās ļoti augstus privātos parādus. “Kad beidzot visas šīs privātās investīcijas vairs nesniedza tūlītēju labumu, zināmā mērā izveidojās likviditātes krīze. Latvijas pieredze rāda – mēs esam izdarījuši pietiekami daudz kļūdu dažādās jomās.”

Prezidents stāstīja, ka līdz ar taupības politiku daudz talantīgu cilvēku pametuši valsts pārvaldi. “Daudzi talantīgi cilvēki atstāja valdību. Patlaban ir būtiski mainīt šo klimatu, stiprināt mūsu valdību. Īpaši mazajām valstīm pašreizējā posmā vissvarīgāk ir veidot spēcīgas valdības un darbam Eiropas Savienības (ES) struktūrās nozīmēt profesionālus un atbildīgus cilvēkus.”

Prezidents norādīja: ja Latvija ilgtermiņā nespēs atrast veidu, kā paātrināt ekonomikas izaugsmi, turklāt šai izaugsmei jābūt augstākai nekā vidēji ES, tas var radīt draudus valsts turpmākai attīstībai.

Bērziņš sacīja, ka Latvija redz savas nākotnes aktivitātes ne tikai ES, bet arī aktīvākā ekonomiskajā sadarbībā ar kaimiņvalstīm, Austrumu partnerības valstīm un Centrālāziju. “Es redzu ļoti lielu potenciālu Turkmenistānā, Azerbaidžānā, Kazahstānā. Šajā reģionā būtisks aspekts ir patiess miers Afganistānā, kur šīs valstis var darīt daudz vairāk nekā mēs visi kopā. Tas nozīmē izveidot nepieciešamo vidi Afganistānai izglītībai, veselības aprūpei un uzņēmējdarbības attīstībai.”

LETA jau ziņoja, ka Bērziņš devies uz Slovākijas galvaspilsētu, lai kopā ar 20 citu valstu prezidentiem piedalītos Centrāleiropas valstu prezidentu 18.samitā. Tikšanās sarunu temats ir “Izaugsmes stratēģija pēckrīzes atgūšanās laikā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+