×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Andris Daņiļenko un Vita Balčunaite uzbur “Ziemas vakaru” 


ReklāmfotoReklāmfoto

No 1. decembra, kamēr tuvojas pirmais sniedziņš, pie klausītājiem ar svētku gaidīšanas programmu “Ziemas vakars” dodas dziedātājs Andris Daņiļenko un dziedošā aktrise Vita Baļčunaite.

Koncertprogrammā “Ziemas vakars” abu solistu izpildījumā pamatā skanēs latviešu dziesmas un literārie darbi. Programmas veidotāji atzīst, ka daudzas dziesmas kļuvušas par mūsu, kaut to autori ir ārzemju mākslinieki. Tās ir pasaules Ziemassvētku dziesmas, kas tulkotas katrā valstī. Skanēs arī jaunākas dziesmas, piemēram, Māra Lasmaņa darbi, viņš ar abiem māksliniekiem sadarbojas jau daudzus gadus.

Programmas veidotāji uzsver, ka visās Ziemassvētku dziesmās to īpašo noskaņu rada tieši melodija, tāpēc vienu īpašu dziesmu ir grūti izcelt, jo tad zūd kopējā noskaņa. Tas ir laiks, kad skan garīgās dziesmas. Ziemassvētku dziesmas ir kā garīga meditatīva mūzika, kas nepieciešama pārdomu laikam. “Arī Jānim Lūsēnam ir skaistas, mierīgas dziesmas. Kādreiz arī Elga Īgenberga rakstīja skanīgas ziemas dziesmas. Tieši viņas dziesma “Ziemas vakars”, ko savulaik izpildīja aktrise Vera Singajevska, bija ierosme programmas nosaukumam. Koncertā E. Īgenbergas dziesmas izpildīs Vita,” atklāj programmas producents Kaspars Antess un piebilst, ka E. Īgenbergas dziesmas ir īpašas – gan tolaik, kad tika sarakstītas, un arī tagad tās atsauc atmiņā vecās Ziemassvētku apsveikuma kartītes.

Tā kā tas ir muzikāli literārs vakars, programmas veidotāji izraudzījās uzstāšanās vietas, lai radītu īpašo noskaņu. “Deg sveces, un ir draudzīga atmosfēra, lai skatītājs ieklausītos īpašajos stāstiņos, dziesmās un klavierspēlē,” teic Kaspars.

Vēl koncertā dzirdēsim Eduarda Rozenštrauha un citu autoru ziemas dziesmas, kā arī Ojāra Vācieša, Dzidras Rinkules-Zemzares un citu latviešu autoru ziemas dzejoļus. Andra un Vitas dvēselisko dziedājumu papildinās talantīgā pianista Anatolija Livčas klavierspēle.

Koncerti 


1. XII Inčukalna Tautas nams 18.00

6. XII Kauguru kultūras nams 19.00

8. XII Tērvetes kultūras nams 16.00

13. XII Skrīveru kultūras centrs 19.00

14. XII Latviešu biedrības nama Zelta zāle 15.00

15. XII Mazsalacas kultūras centrs 15.00

19. XII Kolkas Tautas nams 19.00

22. XII Ventspils kultūras centrs 19.00

26. XII Aizputes kultūras nams 15.00

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā – www.bilesuparadize.lv

Cena: Ls 3 – 5

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+