×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Andris Ērglis: katram savu ripojošu akmeni!


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tikko 30. gadu dzimšanas dienu nosvinēja viens no pašmāju populārākajiem mūziķiem – Andris Ērglis.

 

Dziedātājs ir pārliecināts – apaļa jubileja ir labs iemesls aicināt uz skatuves savus draugus un kolēģus – operdziedātāju Kristīni Zadovsku, dziedātājas Anci Krauzi, Ievu Sutugovu, Annemariju Moiseju, Igo un Zigfrīdu Muktupāvelu, ar kuriem kopā priecēt uzticamos klausītājus, izdziedot A. Ērglim rakstītās Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces un Jāņa Strazda melodijas. Jubilejas koncerttūres „Andrim Ērglim 30” atklāšana – jau 19. janvārī, mūziķa dzimtajā Liepājā.

 

Pats jubilārs pasmaida – dzimšanas dienām pēdējos gados īpašu uzmanību pievērsis neesot, tomēr 30. jubileja esot izņēmums. Gaidāmā koncerttūre iznākšot gan uz skatuves padarītā kopsavilkums, gan – ieskats nākotnes projektos.

Andris skaita, pēdējā puse no viņa 30 gadiem pavadīti uz „nopietnās” skatuves, atzīstot, ka ne viens vien pieredzējis estrādes darbonis varētu lepoties ar to, ko īsā laikā – sešos estrādes mūzikā pavadītos gados izdevies sasniegt.

Kad krietns laika posms bija pavadīts pie bungām Liepājas Simfoniskajā orķestrī, jauno mūziķi slavas zenītā pacēla Jāņa Strazda dziesma „Ripoja akmens”. Mūziķis atzīst, šo dziesmu nekad nav uztvēris kā apnicīgu zīmogu. „Novēlu katram jaunajam māksliniekam tādu savu dziesmu, kāds man bija un ir „Ripoja akmens”.”

Andris sevi pierādījis gan uz lielās Eirovīzijas skatuves kopā ar apvienību „Bonaparti.lv”, gan, iegūstot augsto 2. vietu konkursā „Jaunais vilnis”. Turklāt aizvadīti neskaitāmi koncerti, īpaši A. Ērglim dziesmas rakstījuši gan Maestro Pauls, gan Jānis Lūsēns un Valts Pūce. Spēlētas (un dziedātas) lomas teātra izrādēs – jaunākā no tām – Kaja loma Jāņa Lūsēna mūziklā bērniem „Sniega karaliene”.

Uz skatuves būts jau bērnībā – mazais A. Ērglis startēja gan slavenajā „Cālī”, gan – kādreizējā „Ko tu proti?”. Dziedātājs atminas – jau tīņa vecumā kopā ar tēvu muzicēts kāzās un ballītēs, uz skatuves bērnībā izmēģināti arī deju soļi. Pēcāk kopā ar draugu, tagadējo A. Ērgļa daudzu dziesmu komponistu J. Strazdu izveidota grupa „Berm” – Andris atceras spēcīgo pārdzīvojumu 17 gadu vecumā, ko pašos jaunajos censoņos raisījis mirklis, kad pirmoreiz sevi izdzirdējuši skanam radio. „Sirds tā pukstēja, bija tika patīkami – likās, nekur augstāk vairs nevar!” smej mūziķis.

Dziedātāja karjeras pakāpieni nebūt neesot bijuši tik gludi un rozēm kaisīti – katrai lietai esot sava garoziņa, viņa gadījumā – atpazīstamības nasta. „Kad nebiju popularitātes vilnī, nebija tik slikti. Tomēr neliegšos, popularitātes nasta ir arī salda. Katru reizi, kad kāpju uz skatuves, pārliecinos – kamēr ir cilvēki, kas tevi klausās un grib to darīt, arī es vēlos atrasties uz skatuves!”

Dziedātājs atzīst, joprojām ikreiz pirms uzstāšanās jūtot lampu drudzi. „Vienalga, vai skatuves pieredze ir 20, 30 vai vairāk gadu, – ja kāds saka, ka viņam šī drudža nav, tad viņš nav īsti dzīvs. Man joprojām domas palīdz sakārtot kaut vai pusminūtīte, kad pirms uznāciena vēlos pabūt viens.”

Jubilejas koncertos A. Ērglis aicinājis piedalīties savus skatuves kolēģus un dziedātājus. „Gribu nodziedāt dziesmas, kuras gan pašam ir mīļas, ceru, būs mīļas arī klausītājiem.” Skanēšot arī mūzika no J. Strazda jaunā dziesmu cikla ar Jāņa Petera vārdiem – pirmais cikla vēstnesis dziesma “Grēcinieka lūgšana pie Lielā Kristapa Daugavmalā” jau nodota klausītāju vērtējumam. Koncertam muzikālās krāsas piešķirs bundzinieks Gundars Lintiņš, ģitāristi Māris Kupčs, Aivars Meijers un Mārcis Auziņš, pianists Juris Kristons, bigbends „Mirāža”.

 

VARBŪT NODER

19. I 19.00 Liepājas Olimpiskā centra Lielajā arēnā(Ls 6 – 10);

8. II 19.00 Valmieras Kultūras centrā (Ls 4 – 8);

9. II 16.00 Jēkabpilī – Krustpils kultūras namā;

15. II 19.00 Jelgavas Kultūras namā (Ls 5 – 12).

Koncertos Valmierā, Jēkabpilī un Jelgavā mākslinieku – viesu sastāvs būs atšķirīgs!

Biļetes – „Biļešu Paradīze” kasēs.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+