Ulbrokas florbolistiem pēc diviem zelta gadiem nācies atkāpties uz sudraba pozīcijām.

Andris Pīlups: Zaudējām vienkāršāko finālu, kāds mums bijis 0

Šis bija visvienkāršākais fināls, kas mums bijis, bet iekritām uz pašu kļūdām – tā pēc Latvijas čempionāta zelta mačā piedzīvotā zaudējuma sarunā ar “LA” atzina “Betsafe Oxdog Ulbroka” galvenais treneris Andris Pīlups.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228

Ulbrokieši bija iepriekšējo divu gadu čempioni, bet šoreiz finālā ar 4:6 atzina “Lielvārde/FatPipe” pārākumu, lai gan trešā perioda sākumā izvirzījās vadībā ar 3:1. “Nevarējām dabūt ātros uzbrukumus un pozicionāli grūti apspēlēt, aizsardzībā darbojas ļoti cieši, sarežģīti tikt pie labiem metieniem, vārtsargs šo to izglāba. Man šķita, ka šis bija visvienkāršākais fināls, kas mums bijis – nekādas lielas galvassāpes pretinieki neradīja, bet vajadzēja pašiem vairāk iemest. Iekritām uz pašu kļūdām. Līdz trešajam periodam viss gāja bez stresa,” teica Pīlups.

Kas notika pie 3:1 rezultāta?

Paši atvedām sev vārtus. Lielvārde gāja agresīvi līdz galam. Bijām mazliet atslābuši un, ja aizsargs nenospēlēja agresīvāk savu vārtu tuvumā, tad viņi arī kaut kā iebakstīja. Pirms spēles un spēles laikā aicināju čaļus, ka jābūt nekaunīgākiem, to neizdarījām, atradās kāds veiklāks lielvārdietis, kas dabūja bumbu vārtos. Ar skaistām kombinācijām jau viņi neizspēlēja.

Zaudējāt savu kļūdu dēļ?

Man nepatīk tā teikt, izklausās pēc attaisnošanās, protams, vienmēr kāds pieļauj kļūdas, bet nebija tā, ka viņi piespieda mūs pie zemes un nevarējām no zonas tikt ārā. Bija neprecizitātes, kļūdiņas, nenocīnīšanās līdz galam un ar to pietika, lai izlaistu iniciatīvu. Pēc otrā perioda tā bija mūsu spēle, bet trešajā viss sagriezās.

Ja skatās globāli – ar ko šosezon bijāt vājāki kā iepriekšējos divus gadus?

Es principā esmu sēriju piekritējs – viena spēle var pagriezties uz vienu vai otru pusi, nianses izšķir čempionu titulu. Tāda ir tā sistēma, ne jau tikai mūsu sporta veidā. Bet kopumā nevarētu teikt, ka būtu sliktāki, bija problēmas ar sastāvu – vārtsargs Ivars Dišereits traumējās, aizsargs Krišjānis Zeps pusi sezonas nespēlēja, Kaspars Šķēls slimības dēļ faktiski visu izslēgšanas turnīru izlaida, šodien spēles vidū mēģināju mest iekšā.

Bija objektīvi iemesli, ka nebijām spēcīgākajā sastāvā, traumas un slimības vienmēr var ietekmēt. Prieks, ka jaunajiem, kuri pirmo sezonu spēlēja, tika dots maksimāli liels spēles laiks. Kādreiz, kad es biju jauns, bija ilgi jāgaida, lai tiktu pie iespējas. Nebaidījāmies laist arī izšķirošajos brīžos, varbūt kāds no jaunajiem šoreiz mazliet nodrebēja, fināla sasprindzinājums dažiem bija mazliet par smagu.