×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Andris Poga no nākamās sezonas būs Operas galvenais diriģents

foto - Letafoto - Leta

Andris Poga no nākamās sezonas būs Operas galvenais diriģents, intervijā laikraksta “Diena” pielikumam “KDi” pastāstīja līdzšinējais Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktors Andrejs Žagars, norādot, ka varētu atjaunot sadarbību arī ar režisoru Alvi Hermani.

Plānots, ka Operas galvenā diriģenta amatā Poga stāsies ar 2014./2015. gada sezonu. Šosezon viņš Baltajā namā diriģēs Volfganga Amadeja Mocarta operu “Dons Žuans” (22. septembrī) un būs Džuzepes Verdi operas “Trubadūrs” jauniestudējuma muzikālais vadītājs.

Portālam “Diena.lv” Poga apliecinājis, ka esot piekritis piedāvājumam, “taču pagaidām tā ir tikai mutiska vienošanās, mums nav nekādu parakstītu līgumu”.

Žagars intervijā paudis prieku, ka izdevies uzrunāt Pogu galvenā diriģenta postenim, pirms to paspējis Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Andris Poga ir ieguvis Latvijas Lielo Mūzikas balvu 2007. gada debijas kategorijā.

Kopš uzvaras Starptautiskajā J.Svetlanova diriģentu konkursā (2010. gadā Monpeljē), Poga regulāri koncertējis ar vairākiem Francijas orķestriem (Monpeljē, Bordo, Luāras, Strasbūras, Lilles, Ruānas simfoniskie un operu orķestri), kā arī diriģējis Maltas, Izraēlas, Japānas simfoniskos orķestrus.

Kopš 2011. gada septembra Poga ir Parīzes simfoniskā orķestra “Orchestre de Paris” galvenā diriģenta Pāvo Jervi asistents un orķestra izglītojošo koncertprogrammu diriģents. Vienlaikus viņš jau otro sezonu ir arī Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents un jau šā gada augustā Tenglvudas festivālā ar panākumiem nodiriģēja savu lielo debijas koncertu pie šī orķestra diriģenta pults.

“Abos šajos orķestros vēl strādāšu šo konkrēto sezonu, bet pārējā laikā esmu brīvmākslinieks, kuram jau saplānoti koncerti nākamajai sezonai. Uzreiz varu teikt, ka man bija ierobežota pieredze operā, taču pagājušajā sezonā, martā man uzticēja nodiriģēt Mocarta operas Dons Žuans izrādi un Dž.Verdi 200. jubilejai veltītu Galā koncertu Rīgas Operas festivālā,” atklāja Poga.

Šosezon Pogam ir divi lieli izaicinājumi. Pirmais ir Bostonas simfoniskā orķestra abonementa koncertu nedēļa 2014. gada janvāra beigās, kurā viņš diriģēs trīs koncertus. Tajos skanēs R.Vāgnera uvertīra operai Rienci, V.Ļutoslavska klavierkoncerts un D.Šostakoviča 15. simfonija, solists būs amerikāņu pianists Garriks Olsons. Savukārt, 2014. gada aprīlī gaidāma A.Pogas debija Tokijas Santori zālē ar Japānas Jauno Filharmonisko orķestri, atskaņojot ievērojamā franču 20. gs. komponista Olivjē Mesiāna meditāciju svītu L’ascencion un D. Šostakoviča 13. simfoniju. “Sezonu ārpus Latvijas uzsāks koncerts 18. septembrī Parīzē, Luvrā ar Orkestre de Paris pūšaminstrumentu mūziķiem, kurā spēlēsim R.Štrausa un V.A.Mocarta serenādes. Novembra beigās būs interesanta tikšanās Japānā ar Hirosimas simfonisko orķestri un čellistu, kādreizējo rīdzinieku Mišu Maiski,” stāsta Poga.

Latvijā 2013./2014. gada koncertsezonā Andris Poga sadarbosies arī ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”. Viņam uzticēti LNSO Jaungada koncerti (28, 29. un 30. decembrī), kurā viņš izpaudīsies amerikāņu mūzikas programmā ar “Xylem trio” un amerikāņu soprānu Andželu Braunu. “Ļoti gaidu atgriešanos februāra beigās pie kamerorķestra Sinfonietta Rīga, franču mūzikas koncertā ar flautu Ditu Krenbergu kā solisti un LNSO sezonas noslēguma koncertu (2014. gada 23. maijā), kura solists būs Čīlē dzīvojošais latviešu pianists Armands Ābols.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+