×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Andris Poga paraksta līgumu ar LNSO

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents Andris Poga uzstājas "Lielās mūzikas balvas 2012" apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā.

(papildināts)

Par Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju kļuvis diriģents Andris Poga, aģentūrai BNS pastāstīja LNSO sabiedrisko attiecību speciāliste Sondra Lāce.

Līgums ar jauno māksliniecisko vadītāju parakstīts otrdien pēcpusdienā.

Lāce pastāstīja, ka, pamatojoties uz orķestra mūziķu balsojumu par Pogu kā LNSO Māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu, kurā 76% nobalsoja par, pagājušajā nedēļā LNSO valde vairākās tikšanās reizēs apsprieda Pogas līguma nosacījumus.

Tā rezultātā 29. oktobrī tika noslēgts 3 gadu sadarbības līgums un sākot ar 2013. gada 1. novembri Andris Poga pildīs LNSO mākslinieciskā vadītājā un galvenā diriģenta pienākumus.

Poga sacīja, ka ir pagodināts un viņam ir daudz plānu un ideju.

“Esmu pagodināts, ka LNSO man ir devis šo iespēju un es apzinos, ka tā ir ļoti liela atbildība. Šobrīd ir ļoti daudz plānu un ideju, kuras vēlos sadarbībā ar LNSO mūziķiem un vadību realizēt, tādēļ es ceru, ka šis līguma parakstīšanas brīdis ir veiksmīgas sadarbības sākums,” paudis Poga.

Pirmie koncerti, kad jaunais LNSO galvenais diriģents stāsies orķestra priekšā gaidāmi decembra nogalē 28., 29. un 30. decembrī Jaungada Gala koncertos.

LNSO bez galvenā diriģenta ir kopš pērnā gada decembra beigām, kad orķestri pameta tā līdzšinējais mākslinieciskais vadītājs Karels Marks Šišons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+