Kultūra
Mūzika

Andris Poga stājies pie Tulūzas Kapitolija orķestra diriģenta pults 16

Publicitātes foto

Vakar, 17. jūlijā, Francijas Radio festivālā Monpeljē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga diriģēja Tulūzas Kapitolija orķestri, pavēstīja Dagnija Dižbite-Svarinska.

Uz godpilno orķestra vieskoncertmeistara posteni šajā programmā tika aicināts LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans. Monpeljē Kongresu centra Le Corum “Berlioza opera” jeb Lielā zāle bija izpārdota, un mūziķu sniegumu publika uzņēma ar ilgstošām ovācijām. 18. jūlijā programma tiek vēlreiz atskaņota Tulūzā.

Tulūzas Kapitolija orķestri uzskata par vienu no pieciem labākajiem Francijas orķestriem. Andra Pogas sadarbība ar šo kolektīvu sākās 2016. gadā, un kopš tā laika Poga šī kolektīva priekšā stājies vairākkārt.

Augustā Andris Poga atgriezīsies Francijā kopā ar paša vadīto LNSO, lai piedalītos vienā no lielākajiem Francijas klasiskās mūzikas festivāliem Rokdanteronā.

Georgs Sarkisjans patlaban gatavojas soloprogrammu ciklam ar Ludviga van Bēthovena vijolsonātēm. Cikla pirmais koncerts notiks 26. augustā plkst. 16 koncertzālē “Cēsis” festivālā “LNSO vasarnīca”.

Pēckoncerta sarunas ar Andri Pogu un Georgu Sarkisjanu būs dzirdamas Latvijas Radio 3 “Klasika” sestdienas rīta programmā “Diena sākusies” 22. jūlijā plkst. 9.30.

LA.lv