Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Andris Sprūds brīdina: bezvienošanās “breksits” Latvijai nozīmē ievērojamu ekonomisko lejupslīdi4

Foto: Paula Čurkste/ LETA

Latvijai ir jāgatavojas, ka briti Eiropas Savienību pametīs bez vienošanās – tā, komentējot iekšpolitiskās peripetijas Lielbritānijā, LNT ziņām norādīja Latvijas ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Lūgt Briselei pagarinājumu – kā to paredz vakar britu valdības pieņemtais likumprojekts – nozīmētu britu premjerministra Borisa Džonsona politiskās karjeras beigas.

Arī pats Džonsons izteicies, ka viņš labāk nomirs grāvmalā nekā lūgs pagarinājumu. Turklāt vajadzības gadījumā viņš esot gatavs pārkāpt likumu un tiesāties, lai Lielbritānija tiktu izvesta no Eiropas Savienības 31. oktobrī, ar vai bez vienošanās.

Saistītie raksti

Ārpolitikas pētnieks piebilda, ka Eiropai un tostarp arī Latvijai tas nozīmē ievērojamu ekonomisko lejupslīdi un ilgtermiņā pat iespējamu finanšu krīzi.

Arī finanšu ministrijas aplēses liecina, ka tad, ja Lielbritānija no ES šoruden izstāsies bez vienošanās, Latvijas iemaksas Eiropas Savienības budžetā nākamgad var pieaugt par aptuveni 23 miljoniem eiro, turklāt zaudējumi, kas rastos Latvijas uzņēmējiem, mērāmi vairākos simtos miljonu eiro.

LA.LV Aptauja

Vai jūtat uztraukumu par to, ka Lielbritānija varētu izstāties no ES bez vienošanās?

  • Jā, mani tas skartu personīgi, jo Lielbritānijā dzīvo tuvinieki.
  • Jā, mani satrauc iespējamais iespaids uz Latvijas budžetu.
  • Man vienalga.

LA.lv