Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
17. maijs, 2013
Drukāt

“Android” operētājsistēma pasaulē palielina pārsvaru pār “Apple”

LETA/AFPLETA/AFP

Interneta giganta “Google” izstrādātā operētājsistēma “Android” šā gada sākumā palielinājusi pārsvaru pasaules viedtelefonu tirgū pār ASV informācijas tehnoloģiju gigantu “Apple Inc.”, bet “Microsoft” piedāvātā platforma “Windows Phone” pakāpusies uz trešo vietu, liecina tirgus izpētes kompānijas “International Data Corp.” (IDC) apkopotā informācija.

IDC norāda, ka šā gada pirmajā ceturksnī “Android” piederēja 75% tirgus daļas, salīdzinot ar 17,3% “Apple” operētājsistēmai “iOS”.

Pārējās platformas ievērojami atpaliek, taču “Windows Phone” reģistrējusi straujāko kāpumu gada griezumā un apsteigusi “BlackBerry”, paceļoties uz trešo vietu.

IDC dati liecina, ka “Windows Phone” tirgus daļa pieaugusi līdz 3,2%, pateicoties pārdošanas apjoma kāpumam par 133%.

Tikmēr “BlackBerry” tirgus daļa veido 2,9%.

Par “Windows Phone” pārdošanas apjoma pieaugumu atbildīgs galvenokārt bijis Somijas mobilo telefonu ražotājs “Nokia”, kas nodrošinājis 79% no šo viedtelefonu tirdzniecības apjoma.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+