Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
3. novembris, 2012
Drukāt

“Android” telefoni veidoja 75% no visiem pārdotajiem viedtelefoniem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šī gada trešajā ceturksnī tika pārdoti 136 miljoni viedtelefonu ar “Android” operētājsistēmu un tie veidoja 75% no visiem pārdotajiem viedtelefoniem, ziņo informācijas tehnoloģiju (IT) un telekomunikāciju analītiķu kompānija “International Data Corporation” (IDC).

Paziņojumā medijiem, kurā publicēta daļa no maksas pētījumu sērijā “Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker” iekļautajiem datiem, teikts, ka pārdoto “Android” telefonu skaits pieaudzis par 91,5 % no 2011.gada trešā ceturkšņa, kad pārdoto telefonu skaits bija 71 miljons. Tobrīd “Android” operētājsistēmas telefonu tirgus daļa bija 57,5 %.

IDC paziņojumā arī teikts, ka “Apple” viedtelefonu “iPhone” tirgus daļa trešajā ceturksnī bija 14,9 % un pārdoto telefonu skaits 26,9 miljoni, par 57,3% vairāk nekā 2011.gada trešajā ceturksnī. Pērn trešajā ceturksnī “iPhone” tirgus daļa bija 13,8 %.

Strauju kritienu piedzīvojuši agrāk biznesa aprindās iecienītie “Blackberry” telefoni, kuru pārdotais skaits sarucis par 34,7% līdz 7,7 miljoniem no 11,8 miljoniem gadu iepriekš. No IDC skaitļiem arī izriet, ka krasi, līdz 2,3 %, samazinājusies galvenokārt “Nokia” telefonos izmantotās “Symbian” operētājsistēmas tirgus daļa. Kopumā šī gada trešajā ceturksnī pārdots 4,1 miljons “Symbian” telefonu, kas ir par 77,3% mazāk nekā gadu iepriekš pārdotie 18,1 miljons telefonu.

“Nokia” un arī daži citi ražotāji, kas izmanto “Symbian”, ir sākuši pāreju uz citām operētājsistēmām, un IDC uzskata, ka 2013.gadā šādu telefonu ražošana tiks pārtraukta. “Nokia” jau pirms kāda laika paziņoja, ka par savu jauno telefonu operētājsistēmu izvēlējies “Windows” sistēmu variantus, no kuriem jaunākais ir “Windows Phone 8”.

Tā kā “Windows Phone 8” sāka piedāvāt tikai šī gada ceturtā ceturkšņa gaitā, IDC statistika rāda, ka trešajā ceturksnī pārdoti 3,6 miljoni telefonu ar “Windows Phone 7” vai “Windows Mobile” operētājsistēmu, kas ir par 140% vairāk nekā gadu iepriekš. Ceturtā ceturkšņa skaitļos, iespējams, varēs redzēt vai “Windows Phone 8” pārdošana ietekmēs tirgus daļu samērus, raksta IDC. Trešajā ceturksnī “Windows” telefonu tirgus daļa bija 2 %.

Operētājsistēma ir īpaša programmatūra, kas rūpējas par viedtelefona kopējo darbību un citu aplikāciju palaišanu, aizvēršanu, darbību un sadarbību. Sistēma ir kā telefona “mājas saimnieks”.

Analītiķu kompānija IDC ar galveno biroju Frēminghemā, ASV Masačusetsas štatā, nodarbina vairāk nekā 1000 IT, telekomunikāciju un sadzīves tehnoloģiju tirgus analītiķus 110 pasaules valstīs.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+