×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Andromedas ekspresis pietur Rīgā

Festivāls “Rīgas ritmi” 28. novembrī Rīgas Kongresu namā piedāvā neparastu koncertu – Vācijas kolektīva “Andromeda Mega Express Orchestra” neparasto skanējumu – un iesaka klausītājus gatavoties nepieradinātam muzikālam haosam.

“Andromeda Mega Express Orchestra” jeb vienkārši AMEO ir jaunu mūziķu apvienība, kas izveidota 2006. gadā Berlīnē. Tās raibajā astoņpadsmit mūziķu sastāvā apvienojušies mūziķi no vairāk nekā astoņām pasaules valstīm. Viņi spēlē visdažādākos instrumentus, sākot ar trompeti un saksofonu un beidzot ar arfu. Muzikāli te savijušies džeza un eksperimentālās mūzikas elementi, bet paši grupas mūziķi atzīst – viņu daiļrade tiekot producēta kā popmūzika.

Mums ir darīšana ar gluži netipisku un netradicionālu bigbendu, kas patiesībā it nemaz nav bigbends tā klasiskajā izpratnē, tāpēc, iespējams, visatbilstošākais nosaukums šai apvienībai būtu “ne-bigbends”. Kāds to varētu saukt par unikālu un progresīvu orķestri ar rokmūzikas elementiem vai pat variāciju par kameransambli. Mūziķi paši sevi nodēvējuši par muzikālu kabarē, kurā var notikt visneiedomājamākais – gan nopietns, gan komisks.

Paklausoties AMEO ierakstus, kļūst skaidrs, ka šī ir tā dēvētā “gudrā” mūzika, kurā ausis tā vien ņirb no citātiem un atsaucēm. Ansambļa sastāva sagatavotība to pieļauj – katrs no “Andromedas ekspreša” mūziķiem ir meistars savā jomā: viens klasiskās mūzikas, cits – džezā, taču kopā viņi rada pārsteidzošu skaņu sintēzi. Apvienībā pārstāvēto instrumentu savienojumi ir reti sastopami citās grupās, uzsver grupas dibinātājs, diriģents un saksofonists Daniels Glacels.

Līdz šim AMEO ierakstījis divus albumus. Pirmajam no tiem, “Take Off!” (2009), kritiķi pat prognozēja panākumus populārās mūzikas aprindās. Otrā, pērn ieskaņotā albuma “Bum Bum”, skanējums devies citā virzienā – tā uzmanības centrā ir elektroniskā mūzikas sintēze ar akustisko izpildījumu.

Tomēr tieši dzīvās AMEO uzstāšanās piesaistījušas plašāko publikas uzmanību. Dzimtajā Vācijā neordinārais orķestris piesaistījis publikas uzmanību, koncertēšanai izvēloties tikpat neordināras uzstāšanās vietas, piemēram, laikmetīgu mākslas centru interjerus, tomēr grupas iemīļotākā koncertvieta ir tukšs baseins! Paši AMEO norādījuši, ka viņiem patīk šādas nestandarta vides, jo tas paver plašākas akustikās iespējas.

Gan baseinos, gan koncertzālēs “Andromedas ekspresis” ieved klausītāju viņu pašu veidotā kosmosā. Starp citu, tieši tā – “Kosmosa dienas” (“Kosmostagen”) – sauc arī orķestra šovasar Berlīnē iedibināto festivālu Berlīnē. Intervijā portālam “JAZZAfine.com” D. Glacels, skaidrojot grupas dīvaino nosaukumu, atzinis – tas domāts maķenīt ironiski: “Laika gars pieprasa, lai pašlaik viss vienmēr būtu liels un spožs. Protams, mūsu nosaukums ir pamatīgs pārspīlējums, bet man patīk, ka reizēm neietilpst vienā virsrakstā.”

Rīgā par šā brīža Vācijas “karstāko bigbendu” dēvētais ekspresis piedāvās savu retrofuturistiski komisko psihedēliju, aicinot klātienē piedzīvot viņu krāsaino ne-kārtību.

Varbūt noder!!


Koncerts: 28. XI 19.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, 
www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 1 – 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+