×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Andžejs Bubeņs iestudējis “Vīnes meža stāstus”

Publicitātes (Gunāra Janaiša) fotoPublicitātes (Gunāra Janaiša) foto

Latvijas Nacionālais teātris šajā sezonā turpina piedāvāt dažādu zemju viesrežisoru veidotas izrādes. 5. martā gaidāma pirmizrāde Polijas režisora Andžeja Bubeņa iestudētajai Edena fon Horvāta lugai “Vīnes meža stāsti”, kurā samezglotu attiecību virpuļus nestabilos laikos pavadīs Johana Štrausa mūzika.

Andžejs Bubeņs ir vidējās paaudzes poļu režisors, kurš iestudē izrādes gan Austrumeiropā, gan Pēterburgā. Viņa ampluā ir filigrāns darbs kopā ar aktieriem, ļaujot tiem atvērt negaidītas talanta šķautnes, kā arī ass un jūtīgs skatījums uz pasauli. Latvijā režisors strādā pirmo reizi, tomēr viņa iestudētās izrādes pie mums jau rādītas festivālā “Zelta maska Latvijā”.

“Vīnes meža stāstu” darbība notiek Austrijā 20. gadsimta 30. gadu sākumā, un tās laika mērogu iezīmē kara tuvošanās. Kā vēsta izrādes pieteikums, stāsts tomēr nebūšot par Austriju, bet par to, kā cilvēki cenšas saglabāt cilvēcību ekonomiski un politiski nestabilos laikos un cik liela loma šādos apstākļos ir īstai mīlestībai un uzticībai.

Viņa – vienkārša leļļu veikaliņa pārdevēja meita Marianne (Agnese Cīrule). Viņš – skārdnieks Oskars no gaļas bodes – jaunajam aktierim Raimondam Celmam šī ir pirmā nopietnākā loma uz teātra lielās skatuves. Abi jaunie cilvēki mīl viens otru un svin saderināšanos, jo veikaliņi atrodas līdzās un abi viens otru pazīst no bērna kājas. Un tad iejaucas liktenis jeb azartiskais laimes meklētājs Alfrēds (Uldis Anže). Alfrēdam šķiet, ka laime varētu būt nevis viņa pašreizējā uztura un pajumtes devēja Valērija (Inga Misāne-Grasberga), bet jauniņā Marianne. Sabrūk divi attiecību stāsti un sākas teātra izrāde… par dzīvi.

Izrādes veidotāji uzsver, ka iestudējuma svarīgākais jautājums ir – vai, pieļaujot savā dzīvē liktenīgas kļūdas, ir iespējams tās labot, un vai cilvēcību, ko mēs tik ļoti gaidām un pieprasām no citiem, esam gatavi dāvāt arī paši.

Kā liecina nosaukums, valšiem un Johanam Štrausam te būs nacionālā kolorīta nozīme. “Man ļoti patīk mūzika, Vīnes valši. Varbūt šajā izrādē tā nedaudz slāpē drūmākas tēmas,” teic aktieris Raimonds Celms. “Brīžiem aktieriem ir jābrauc uz kādu skolu. Visu laiku ir jāmācās. Šis ir gadījums, kad skola ir atbraukusi pie manis,” par darbu kopā ar poļu režisoru teic aktrise Inga Misāne-Grasberga.

Izrādes varoņu lomās iejutīsies arī aktieri Lāsma Kugrēna, Līga Liepiņa, Juris Lisners, Voldemārs Šoriņš, Rasma Garne, Liene Sebre, Anna Klēvere, Ilze Rudolfa, Ivars Kļavinskis, Normunds Laizāns, Mārcis Maņjakovs, Jānis Skanis, Kristaps Ķeselis.

Varbūt noder

Režisors: Andžejs Bubeņs (Polija)

Tulkotājs: Inguss Liniņš

Scenogrāfe, kostīmu māksliniece: Anita Magda Bojarska (Polija)

Horeogrāfe: Inga Raudinga

Gaismu mākslinieks: Igors Kapustins

Muzikālais noformējums: Juris Vaivods

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+