Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Hilda, Teiksma
Svētdiena, 17. decembris, 2017
14. janvāris, 2014
Drukāt

Andžela Brauna un “Latvian Blues Band” Valentīndienā Ventspilī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

14. februārī, ko pasaulē atzīmē kā Visu mīlētāju dienu, Ventspilī, teātra namā „Jūras vārti” viesosies amerikāņu blūza dīva Andžela Brauna, lai kopā ar grupu “Latvian Blues Band” priecētu mūzikas gardēžus. Jāpiemin, ka šis būs vienīgais mākslinieku kopkoncerts Latvijā.

Dziedātāja Andžela Brauna dzimusi Čikāgā (ASV). Savu muzikālo karjeru sākusi, izpildot gospeļa dziedājumus kopā ar skolas kori. Ar blūzu viņa pirmo reizi saskārās astoņdesmito gadu sākumā, mūziklā tēlojot pazīstamās blūza dziedātājas Ma Rainey biogrāfisku lomu. Iespaidojoties no tās, Andžela Brauna sāka uzstāties dažādos Čikāgas blūza klubos, kur guva neatkārtojamu pieredzi, dalot skatuvi ar tādiem māksliniekiem kā Blind John Davis, Pinetop Perkins, B.B. King, Georgie Fame u.c. Pirmie studijas ieraksti parādījās 1983. gadā, savukārt, pirmo mūzika albumu māksliniece ierakstīja 1987. gadā.

Andželai Braunai ir spēcīga balss, kas piemērota, lai izpildītu dažādas mūsdienu blūza interpretācijas. Dziedātāja kļuvusi populāra arī ar savu atraktīvo skatuves darbību, ko blūza cienītāji arvien novērtē dažādos attiecīgā žanra mūzikas festivālos visā pasaulē.

http://www.youtube.com/watch?v=F4kRjRFI00A

“Latvian Blues Band” (LBB) ir viena no starptautiski pazīstamākajām latviešu grupām. Grupas mājvieta kopš 2000. gada ir Bites Blūza Klubs — vienīgais blūza klubs Rīgā un Baltijā, kur LBB uzstājušies ar neskaitāmiem blūza māksliniekiem: John Primer, Carlos Johnson, Bob Margolin, Carey Bell, Sugar Ray Norcia, Monster Mike Welch, Darrell Nulisch, Duke Robillard, Bruce Katz, Bryan Lee, Al Coplay, Phill Guy, Rico McFarland, Zora Young un daudzi citi. 2009. gadā LBB izcīnīja pārliecinošu uzvaru Vācijas pilsētā Eutin notiekošajā konkursā Baltic Blues Challenge un ieguva ceļazīmi uz 2010 International Blues Challenge finālu Memfisā, ASV, kuru jau vairāk kā gadsimta ceturksni katru gadu rīko pasaules blūza mūzikas jumtorganizācija The Blues Foundation. 2011. gada augustā LBB piedalījās vienā no Šveices lielākajiem festivāliem kā koncerta noslēdzēji, dalot skatuvi ar leģendāro grupu “Staus Quo”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+