×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Andželīna Džolija kļuvusi par Londonas Ekonomikas augstskolas viesprofesori

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Holivudas aktrise Andželīna Džolija kļuvusi par viesprofesori prestižajā Londonas Ekonomikas augstskolā, pirmdien paziņoja izglītības iestāde.

Džolija ir viena no četriem jaunajiem viesprofesoriem, kuri pasniegs lekcijas maģistra studiju programmā par “sievietēm, mieru un drošību”, teikts augstskolas paziņojumā.

“Man šī maģistra programma ir liels iedrošinājums,” sacīja Džolija. “Es ceru, ka citas akadēmiskās institūcijas sekos šim piemēram. Tas ir ļoti svarīgi diskusijās par to, kā virzīt sieviešu tiesības un izbeigt nesodāmību noziegumos, kas vislielākajā mērā ietekmē sievietes, piemēram, seksuālā vardarbība militāru konfliktu laikā.”

Par vieslektoru iecelts arī bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs, ar kuru Džolija 2010.gadā nodibināja iniciatīvu par sieviešu aizsargāšanu no seksuālas vardarbības teritorijās, kurās notiek militāri konflikti.

Viesprofesori lasīs lekcijas, kā arī piedalīsies semināros un publiskos pasākumos.

“Oskarotā” aktrise Džolija spēlējusi tādās filmās kā “Lara Croft: Tomb Raider” (“Lara Krofta: Kapeņu izlaupītāja”) un “Girl, Interrupted” (“Dzīve, pārtraukta”). Viņa darbojas arī kā kinorežisore. Viņas uzņemto filmu vidū ir biogrāfiskā drāma “Unbroken” (“Nesalauztais”) par garo distanču skrējēju Luisu Camperini, kurš Otrā pasaules kara laikā krita japāņu gūstā, un kinolente “By the Sea”, kurā galvenās lomas spēlē Džolija un viņas vīrs Breds Pits.

Džolija gadiem ilgi bija ANO bēgļu aģentūras UNHCR labas gribas vēstniece, līdz 2012. gadā tika iecelta par šīs aģentūras īpašo sūtni.

Šomēnes Džolija izteicās, ka palīdzēt bēgļiem esot visu cilvēku pienākums.

“Tas ir pienākums mums visiem, gan nākamajam ANO ģenerālsekretāram, gan visām valdībām un to pilsoņiem, gan ikvienam no mums,” viņa sacīja runā Londonā.

Augustā sāksies pieteikšanās Londonas Ekonomikas augstskolas Sieviešu, miera un drošības centra maģistra studiju programmai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+