Uncategorized

Andželina Džolija kļuvusi par Sarajevas goda pilsoni 0

Foto-LETA/AFP

Amerikāņu aktrisei Andželinai Džolijai piešķirts Sarajevas goda pilsones tituls, tādējādi paužot atzinību par viņas filmu par Bosnijas 1992.-1995.gada karu. Džolijas debija režijā “In the Land of Blood and Honey” stāsta par Bosnijas musulmaņu sievietes un Bosnijas serbu vīrieša mīlestību kara laikā.

Saņemot goda pilsonību, Džolija sacīja, ka filmas veidošana viņu ļoti dziļi ietekmējusi. “Man tas ļoti daudz nozīmē. Mana sirds mīt šajā pilsētā,” cīnoties ar asarām, sacīja Džolija.

“Laiks, ko es šeit pavadīju, un cilvēki, ar kuriem es tikos Bosnijā, mani izmainīja uz visiem laikiem,” sacīja aktrise. “Es pat nevaru pastāstīt, cik daudz man nozīmē kļūt par Sarajevas, kas man ir ļoti mīļa, goda pilsoni.”

Apbalvojumu Džolijai nedēļas nogalē Sarajevas Filmu festivāla laikā pasniedza Sarajevas kantona premjerministrs Fikrets Musičs.

Sarajevas goda pilsoņa tituls tiek piešķirts ik gadu ārvalstu pilsoņiem, kas veicina cilvēcību, demokrātiju un toleranci.

Džolijas filma par Bosnijas karu pirmizrādi piedzīvoja 2011.gadā. Kaut arī projekts sākotnēji Bosnijā izraisīja bažas, pēc filmas nonākšanas uz ekrāniem vairums kara upuru atbalsta grupu to atzinuši par objektīvu un patiesu.

LA.lv