×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Anete: Esmu lepna par Latviju! Nevar būt, ka tas ir viss…

foto - LETAfoto - LETA

Anete Jēkabsone-Žogota palīdzēja Latvijas sieviešu basketbola valstsvienībai izcīnīt ceļazīmi uz Eiropas čempionātu un trešdienas spēli pret Slovēniju spēli pagaidām uzskata kā pēdējo savā karjerā. “Kas var būt skaistāk kā beigt izlases formā, savās mājas un pie saviem līdzjutējiem,” atklāj Anete. Vai tiešām tā bija pēdējā spēle?

Uz šo jautājumu pašlaik atbildi nezina neviens. Arī par to, vai valstsvienībā vēl spēlēs Gunta Baško-Melnbārde, kura izlasē bija atgriezusies, lai palīdzētu kvalifikācijas turnīrā. Par finālturnīru vasarā ir cits stāsts, kura titullapa vēl nav atvērta. Pašlaik abas pieredzējušās spēlētājas neziņā rausta plecus un savu lēmumu vēl nav izdarījušas.

“Spēle pret Slovēniju man pašai ļoti patika. Pilna zāle, emocijas, Latvijas himna. Paskatījos uz Guntu – abām asaras acīs. Tagad šķiet – nevar būt, ka tas ir viss… Varbūt, ka nav,” saviļņota ar emocijām dalījās Anete. “Esmu lepna par Latviju, par savu zemi, treneriem un meitenēm, kas to paveica. Arī par sevi. Godīgi, cik varēju, tik šajā brīdī izspiedu un palīdzēju. Ceļš bija iesākts un to vajadzēja pabeigt,” piebilda Latvijas basketbola zvaigzne.

Ja Anetei kvalifikācijas turnīra pārvarēšana ir kā ceļa pabeigšana, tad kopējā basketbola pasaulē tas tomēr ir tikai pusceļš un īstais punkts tiks likts nākamajā vasarā Eiropas čempionāta fināltunīrā. Lai Latvijas izlasē būtu arī tās pieredzējušākās spēlētājsa, ir jāsakrīt vairākiem priekšnoteikumiem. Arī tādam, ka Anetei tomēr ir jātupina karjera kādā klubā. Nereāli? Šķiet, ka Anete joprojām svārstās.
Zinu, ka iešu uz mežu paskriet, tas man patīk. Par ko vairāk pašlaik nedomāju, jūnijs ir pārāk tāls mērķis. Tik tāls, lai bumbu šobrīd rokā neņemtu. Es nezinu, ko darīšu šovakar vai rīt. Varbūt zvana aģents, ir labs piedāvājums un jābrauc. Dzīvosim, redzēsim!,” saka Anete.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 2017. gada 16. līdz 27. jūnijam Čehijas pilsētās Hradeckralovē un Prāgā. Latvijas izlase finālturnīrā spēlēs septīto reizi pēc kārtas un astoto valsts vēsturē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+