×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. marts, 2016
Drukāt

Angelīna – gluži kā eņģelis uz ledus. Saruna ar talantīgo daiļslidotāju (4)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Gada sākumā Latviju pāršalca priecīga ziņa – 17 gadus vecā daiļslidotāja ANGELĪNA KUČVAĻSKA Eiropas daiļslidošanas čempionātā, piekāpjoties vien Krievijas sportistēm,  izcīnīja augsto ceturto vietu, sasniedzot jaunu personisko un valsts rekordu. Tomēr ilgi kavēties čempionāta izjūtās meitenei nav ļauts. Atsākušies intensīvi treniņi, jo jau marta vidū viņa piedalīsies pasaules junioru čempionātā Ungārijā, bet marta beigās – pasaules čempionātā pieaugušajiem  ASV. Kas ir šī jaunā, košā zvaigzne?

Ar daiļslidošanu Angelīna sāka nodarboties trīsarpus gadu vecumā. Meitene bija ļoti aktīva, nezināja, kur likt enerģiju, tāpēc mamma nolēma, ka bērns ar kaut ko jānodarbina. Vispirms Angelīna pamēģināja sarīkojumu dejas, bet tad mamma kādudien pamanīja sludinājumu, ka bērni tiek aicināti nodarboties ar daiļslidošanu. Ar to arī sākās Angelīnas daiļslidotājas gaitas.

Sākumā treniņi neaizņēma daudz laika un meitene slidoja sava prieka pēc. Bet, sasniedzot desmit, vienpadsmit gadu vecumu, Angelīnai reizēm tik ļoti vairs negribējās iet uz treniņiem. Draugi devās pastaigās pa pilsētu, kopā gāja uz kino, bet jaunajai daiļslidotājai tas bija liegts.

No agras bērnības līdz pat šim brīdim Angelīnai ir viena trenere – Jekaterina Platonova.

– Abas ar treneri saprotamies labi, tiesa, dažkārt mums gadās arī pa konfliktam. Jo man reizēm šķiet, ka tas, ko saka trenere, nav taisnība, ka es pati labāk zinu, kā vajag darīt. Priecājos, ka viņa piedod manus gājienus, – stāsta Angelīna.

Bilstu, skatoties daiļslidošanu, mani jau sen urda jautājums – kā daiļslidotāji iemācās veikt augstus lēcienus ar pagriezieniem? Droši vien gūst daudz zilumu? Angelīna stāsta, ka vispirms jaunie censoņi apgūst vienkāršus lēcienus, tā dēvētos pārlēcienus, un pēc tam pakāpeniski sāk veikt arvien sarežģītākus – vispirms ar vienu apgriezienu, pēc tam divkāršus, vēl pēc tam – trīskāršus lēcienus. Protams, mācību procesā sanāk arī krist un gūt zilumus. Lai pasargātu sevi no sāpīgas “piezemēšanās”, daiļslidotāji velk kājās bikses ar polsterētu dibena daļu, stāsta sportiste. Bet, neraugoties uz to, gadās gūt traumas. Pagājšvasar Angelīna guva pēdas saites plīsumu. Bija vajadzīgs vairāk nekā mēnesis, lai sadziedētu traumu un pēc tam pamazām atkal atgūtu sportisko formu.

Daiļslidotājas gaitās Angelīnu ļoti atbalsta mamma – aizved uz treniņiem, atved mājās un visādi citādi savu dzīvi pakārto meitas gaitām. Par laimi, mammai ir tāds darba režīms, ka viņa to var atļauties. Kad tuvojas atbildīgas sacensības, Angelīna savu dienas režīmu, kurā treniņi mijas ar atpūtu, saplāno rakstiski. Pirmais daiļslidošanas treniņš parasti sākas ap pulksten 9.00, nākamie divi notiek pēcpusdienā un vakarpusē. Pirmdienās un piektdienās pēc treniņiem uz ledus meitene apmeklē horeogrāfijas nodarbības, otrdienās un ceturtdienās dodas uz nodarbībām sporta zālē ar vieglatlētikas treneri, citreiz otrdienās un trešdienās sporta zālē atkārto daiļslidošanas elementus. Treniņš uz ledus notiek arī sestdienu rītos, bet, sākot no sestdienas pusdienlaika līdz svētdienas vakaram, Angelīna velta atpūtai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lai jau turpina sevi spīdzināt, ja patīk !

  2. Angelina bija pelnījusi bronzas medaļu. Bet ko tu Lielajai Mafijai padarīsi – Krievijas slidotāja divreiz (!) krita, bet tiesneši to neredzēja.
    Mazs gandarījums par to, kā slavenā Tarasova (komentētāja) bija pārbijusies pirms Angelinas rezultāta paziņošanas.

  3. Lai veiksmīgi turpmākie starti!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+