×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. janvāris, 2012
Drukāt

Anglijā atrastais līķis identificēts kā Alisa Dmitrijeva no Latvijas

Tiesu medicīnas ekspertīzē apstiprinājies, ka Lielbritānijas karalienes Elizabetes II lauku īpašumā Sendringhemā atrastais jaunās sievietes līķis ir vasarā pazudusī Latvijas valstspiederīgā Alisa Dmitrijeva, 8.janvārī paziņoja britu policija.

Mirstīgās atliekas mežā Sendrinhemas lauku īpašumā Jaungada dienā atrada kāds cilvēks, kas pastaigājās ar suni. Britu tiesu medicīnas ekspertiem radās grūtības ar līķa identificēšanu, jo no sākotnējiem paraugiem neizdevās iegūt DNS profilu, tāpēc mirstīgo atlieku identificēšana ieilga.

Pielietojot sarežģītākas DNS noteikšanas tehnikas, apstiprinājies, ka karalienes īpašumā mirusi atrasta 17 gadus vecā Alisa Dmitrijeva. Meitene pēdējo reizi redzēta 31.augustā neilgi pēc pusnakts Visbīčas pilsētā. Dmitrijevas ģimene policijā par meitenes pazušanu ziņoja 6.septembrī. Meitene dzīvoja kopā ar savu tēvu Oļegu Dmitrijevu, desmit gadus veco māsu Viktoriju un vecmāmiņu Lidiju Ņesterovu.

Visbīča atrodas aptuveni 16 kilometru attālumā no karaļpāra Sendringhemas īpašuma. Britu policija sākusi kriminālizmeklēšanu par slepkavību. Kaut arī Dmitrijevas nāves apstākļi pagaidām nav skaidri, tomēr Norfolkas policija norāda, ka ir “maz ticams”, ka jaunā sieviete mirusi dabiskā nāvē.

Norfolkas policija paziņoja, ka svētdienas rītā Dmitrijevas tuviniekus apmeklēja policijas pārstāvji, informējot par ekspertīzes rezultātiem. Meitenes ģimene izdevusi īsu paziņojumu, kurā teikts, ka viņi ir “dziļi satriekti par ziņām par Alisas nāvi. Mēs vēlamies sērot ģimenes lokā”.

Izmeklējot meitenes nāvi, britu policija jau nopratinājusi Sendringhemas īpašuma darbiniekus. Policija arī meklē zaļu “Lexus GS300” markas automašīnu, kurā Alisa redzēta iekāpjam 31.augustā. Tā ir pēdējā reize, kad meitene redzēta dzīva.

8000 hektāru lielajā Sendringhemas lauku īpašumā mēdz uzturēties britu karaliene Elizabete II ar vīru, Edinburgas hercogu, kā arī princis Edvards ar ģimeni. Bakingemas pils žurnālistiem paziņojusi, ka nekomentēs līķa atrašanu īpašumā, norādot, ka tā ir Norfolkas policijas lieta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+