×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. marts, 2014
Drukāt

Anglijā un Velsā stājies spēkā likums par viendzimuma pāru laulību legalizēšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Naktī no piektdienas uz sestdienu, 29.martu, Anglijā un Velsā notikušas vairākas geju pāru laulības, pusnaktī spēkā stājoties likumam par viendzimuma pāru laulību legalizēšanu.

Premjerministrs Deivids Kemerons to nodēvējis par “svarīgu brīdi mūsu valstij”, un par godu šim notikumam pie valdības birojiem Londonā pacelts varavīksnes karogs.

Civilās savienības Lielbritānijā ir legālas kopš 2005.gada un laulību legalizēšana geju pāriem nekādas jaunas tiesības nedod, jo, piemēram, tiesības adoptēt tika ieviestas 2002.gadā.

Taču laulību legalizēšanas atbalstītāji uzstāj, ka tikai tiesības laulāties sniedz viņiem pilnīgu vienlīdzību ar heteroseksuālajiem pāriem.

Geju pāru laulību legalizēšana ir galīgā uzvara ilgajā cīņā, kas sākās ar homoseksuālisma dekriminalizēšanu Anglijā 1967.gadā.

“Šī nedēļas nogale ir svarīgs brīdis mūsu valstij,” paziņoja Kemerons. “Vienkārši sakot, Lielbritānijā vairs nav svarīgi, vai tu esi heteroseksuāls vai gejs – valsts jūsu attiecības atzīst par vienādām.”

Tomēr ne visu attieksme ir mainījusies. Pēc BBC radio pasūtījuma veikta aptauja parādīja, ka 20% pieaugušo britu atraidītu ielūgumu uz geju pāra laulībām. Aptauja arī parāda, ka 68% piekrīt tam, ka geju laulības ir atļaujamas, bet pret to ir 26% respondentu.

Anglikāņu baznīca iestājusies pret viendzimuma laulību legalizēšanu, uzstājot, ka laulībām jānotiek tikai vīrieša un sievietes starpā, un tā panākusi sev izņēmumus jaunajā likumā.

Likums paredz, ka anglikāņu baznīcām Anglijā un Velsā, kas iestājušās pret viendzimuma laulību legalizēšanu, šādas ceremonijas rīkot būs aizliegts, bet citas reliģiskās organizācijas varēs izvēlēties, vai laulāt viendzimuma pārus vai ne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+