Anglijas futbola izlase dramatiskā mača izskaņā pieveic Velsu 0

Pateicoties Denjela Staridža vārtu guvumam, Lielbritānijas komandu duelī Francijā Eiropas čempionāta futbolā ceturtdien Anglija kompensācijas laikā ar rezultātu 2:1 (0:1) izrāva uzvaru pār Velsu.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Mača 42.minūtē Velsas izlases līderis Gerets Beils ar tālu tiešo brīvsitienu izvirzīja vadībā savu komandu. Tomēr 56.minūtē neizšķirtu panāca Anglijas izlases uzbrucējs Džeimijs Vārdijs, bet uzvaru Anglijai kompensācijas laikā izrāva Denjels Staridžs.

Zīmīgi, ka abi Anglijas vārtu guvēji laukumā devās uz maiņu. Anglija guva pirmo uzvaru turnīrā, izvirzoties B apakšgrupas līderpozīcijā.

Spēli aktīvāk iesāka Anglija, septītajā minūtē Edamam Lallanam aizskrienot ātrajā pretuzbrukumā pa labo malu un soda laukumā piespēlējot Rahīmam Stērlingam, kurš no teicamas pozīcijas sita pāri vārtiem. Nedaudz vēlāk Velsas izlases līderis Beils izpildīja sitienu, taču tas tika bloķēts. Savukārt pirmā puslaika vidū pēc standartsituācijas izspēles Anglijas izlases aizsargs Gerijs Keihils soda laukumā ar galvu izdarīja sitienu, taču tas bija pārāk vājš un vārtsargs viegli tvēra bumbu. 32.minūtē soda laukumā ar roku nospēlēja Velsas izlases aizsargs Bens Deiviss, tomēr mača tiesnesis 11 metru soda sitienu nepiešķīra.

Kaut Anglijas izlase uzbruka un kontrolēja bumbu nedaudz vairāk kā pretinieki, pirmie vārtus guva Velsas futbolisti, kad 42.minūtē Beils precīzi izpildīja tālu tiešo brīvsitienu. Anglijas izlases vārtsargs Džo Hārts devās bumbas lidojuma virzienā, tomēr viņam neizdevās to atvairīt.

Otrā puslaikā sākumā Anglijas izlases sastāvā laukumā izgāja Staridžs un Vārdijs, turklāt tieši viņi kļuva par dueļa varoņiem. Anglija jau no pirmajām minūtēm sāka ofensīvu, bet pirmo bīstamo sitienu, ko izpildīja Anglijas izlases kapteinis Veins Rūnijs, no vārtu stūra atvairīja Velsas valstsvienības vārtsargs Veins Henesijs. Tomēr 56.minūtē Vārdijam izdevās panākt neizšķirtu pēc tam, kad viņš bija palicis nepiesegts vārtu priekšā, atrodoties aizmugures stāvoklī – bumba atlēca no Velsas izlases aizsarga Ešlija Viljamsa, tāpēc Anglijas komandas uzbrucējs netraucēts varēja gūt vārtus no ļoti tuvas distances.

Turpinājumā neliels pārsvars piederēja Anglijai, tomēr neko ļoti bīstamu dueļa favorītiem neizdevās izveidot līdz pat kompensācijas laikam, kad otrajā minūtē Staridžs iesāka uzbrukumu, pēc pāris piespēlēm, kad jau bija ieskrējis soda laukumā, saņēma atpakaļ bumbu un pārspēja Henesiju, nodrošinot savai komandai uzvaru.

Šī abām Lielbritānijas komandām bija jau 104.tikšanās reize. 69 uzvaras izdevies gūt Anglijai, kamēr Velsa panākumu guvusi tikai 13 gadījumos.

Jau ziņots, ka Eiropas meistarsacīkšu debitante Velsa turnīru sāka ar 2:1 uzvaru pār Slovākiju, bet Anglija skandalozā mačā pamanījās izlaist uzvaru un nospēlēja 1:1 ar Krieviju. Pēc šī dueļa izcēlās masu nekārtības starp krievu un angļu līdzjutējiem.

Pirms tam otrās kārtas ievadā B apakšgrupas otrā mačā trešdien Slovākija ar 2:1 pārspēja Krieviju. Līdz ar to pēc divām spēļu kārtām par līderi ar četriem punktiem kļuvusi Anglija, pa trim punktiem ir Velsai un Slovākijai, bet Krievijas futbolistu kontā – viens punkts.

Ceturtdien vēlāk notiks divas C apakšgrupas otrās kārtas spēles. Plkst.19 pēc Latvijas laika Lionā cīņu sāks Ukraina ar Ziemeļīriju, bet plkst.22 Sendenī stadionā “Stade de France” Vācija spēkosies ar Poliju.