Sports
Futbols

Anglijas kluba futbolistam draud sankcijas par nacistu žesta rādīšanu0


Veins Henesijs iekūlies nepatikšanās nacistu žesta dēļ.
Veins Henesijs iekūlies nepatikšanās nacistu žesta dēļ.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Savas muļķības dēļ nepatikšanās iekūlies Anglijas futbola kluba Londonas “Crystal Palace” un Velsas izlases vārtsargs Veins Henesijs, kurš komandas ballītes laikā, pozējot kopbildē, parādījis nacistu žestu.

“Crystal Palace” komanda sestdien izcīnīja uzvaru Anglijas FA kausa trešajā kārtā, pēc mača komandai dodoties atpūsties uz restorānu. Viens no komandas spēlētājiem Makss Meijers nolēma uzņemt komandas kopbildi pie galda, to vēlāk ievietojot savā “Instagram” profilā.

It kā ikdienišķš fotouzņēmums, taču tālakajā fonā redzams, ka Henesijs ir pacēlis nacistu sveicienā labo roku, bet pie augšlūpas pielicis kreiso roku, it kā parodējot Ādolfa Hitlera ūsas.

Šāda vārtsarga rīcība nekavējoties izsauca sašutumu sociālajos tīklos, nosodot Henesiju, kuram nu draud daudz lielākas nepatikšanas, nekā sabiedrības nosodījums, jo otrdien Anglijas Futbola asociācija uzsāka disciplinārlietu par šādu rīcību. Tāpat savu izmeklēšanu veiks “Crystal Palace”.

Henesijam var piespriest diskvalifikāciju vai naudas sodu.

Tikmēr pats vārtsargs ar sociālo tīklu palīdzību paziņojis, ka ir pārprasts, taisnojoties, ka vēlējies pievērst Maksa Meijera uzmanību, lai tas ātrāk fotografē. Vārtsargs esot mājis ar labo roku un saucis komandas biedram, bet kreiso roku pie mutes pielicis, lai viņu labāk sadzirdētu.

Attaisnojumi gan neizklausās gana ticami, un, visticamāk, no soda sankcijām neapdomīgais vārtsargs neizvairīsies.

Patlaban 31 gadu vecais Henesijs Velsas izlases vārtos ir aizvadījis 81 spēli.

LA.lv